červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
15. Den - Cesta domů

Odlet 10:35 z Barcelony, být tam 2 hodiny před odletem, předtím ještě vrátit auta do půjčovny, dostat se do 100 km vzdálené Barcelony v pondělní ranní špičce, kdy teda budeme vstávat? Nakonec jsme budíky dali na 5 hod. ráno. Tentokrát jsme pro cestu do katalánské metropole zvolili placenou dálnici, nechtěli jsme se někde plahočit mezi náklaďáky po okreskách. .......

Cesta ubíhala celkem slušně, až na to, že jsme pořád vjížděli do mýtných bran, třikrát jsme si vyzvedli lístek a následně jsme ho třikrát platili. A již je Barcelona na dohled a pěkně se nám ta doprava zahušťuje, postupně se dělají kolony a občas i zastavíme. Zase to byl nápor na nervy, protože ještě musíme dotankovat auta a pumpa jak na potvoru nikde. V tu chvíli si člověk představuje, jak běží na letišti s kufry a jeho letadlo se právě odlepuje od země. Naštěstí letiště bylo ve směru našeho příjezdu, takže stojící kolony jsme jenom lehce ochutnali. Dokonce jsme našli i čerpací stanici a kupodivu úplně bez problému i parkoviště půjčovny, kde se odevzdávají auta. Tak to by bylo OK, ale teď další vráska: místo letenky máme jen kód, ale nacházíme stánek letecké společnosti a jsme ujištěni, že je to v pořádku a že můžeme jít jenom s tímto kódem přímo k odbavovací přepážce. A opravdu, po předložení kódu a pasu jsme bez problémů odbaveni. Tak tím nám spadl poslední kámen ze srdce a po bezpečnostní proceduře, kdy jsme si museli zout i boty, jsme usedli k ranní kávě. Zde opět udělám smyčku v čase a připomenu, že v Praze stojí káva kolem 115 Kč, zde jsme ji pořídili asi za 1,50 euro. Kuřákům v naší výpravě kazil radost jen fakt, že na letišti je podobně jako na palubě letadla zakázáno kouření, a nenašli zde ani malinký chlíveček na ukojení své vášně. Ještě bych chtěl dodat, že barcelonské letiště je obrovské, větší než to pražské a letadla po ranveji popojížděla v kolonách.

Let se španělskou společností byl velmi klidný a pohodový, ale protože to byla společnost nízkorozpočtová, tak si každý musel občerstvení zaplatit sám. Po necelých dvou hodinách letu přistáváme v Praze, počasí je docela hezké, takže to aspoň není taková facka. S povděkem přijímáme fakt, že jsou zde i české nápisy a tím Tour de Spain 2007 definitivně končí. Tak zase za rok, přípravy na Tour de England 2008 právě začínají!

 

Galerie

15. Den - Cesta domů 15. Den - Cesta domů 15. Den - Cesta domů
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5