červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
2. Den -Parque de atracciones

A je to tady! Snídaně, odjezd podle navigace směr: Parque de Atracciones. Je to na opačném konci Madridu, takže jsme si dali velkou rezervu na cestu. Ale projeli jsme hladce, takže jsme k parku přijeli téměř o hodinu dříve před otevírací hodinou, která je trochu nezvykle stanovena na pravé poledne. Čas do otevření jsme si krátili nedočkavým obhlížením atrakcí zpoza plotu a při procházení kolem areálu jsme narazili na španělské prostitutky, lovící zákazníky už v tuto nezvyklou hodinu. Konečně se park otevírá a u pokladny dostáváme na ruku oranžový náramek, který znamená, že máme přístup na všechny atrakce. První atrakce, kterou jsme absolvovali, byly rafty. Byly docela kvalitní, voda nás hodně postříkala, což nám v tom vedru vůbec nevadilo, bylo to spíš takové osvěžení. Park jsme nejdřív pomalu obcházeli, nebyl příliš rozlehlý, ale příjemně nás překvapil svou kvalitou a upraveností. Ani lidí tam nebylo moc, takže se u atrakcí netvořily fronty a až na vyjímky jsme vždy šli rovnou. Po návštěvě všech vodních atrakcí přišly na řadu "pravé" horské dráhy. Zde jsme zjistili první negativní poznatek, a to, že na několika atrakcích byly krátkodobé výpadky a přerušení. Při jízdě v kládě došlo k zastavení zrovna v době, kdy jsme byli na stoupacím pásu, kládu jsme nakonec museli opustit. Po půldenním chození po parku nám vyhládlo a tak jsme začali hledat nějakou restauraci nebo alespoň stánek. A čekalo nás další zklamání, většina restaurací byla mimo provoz. Nakonec jsme si u jednoho stánku dali hranolky a velmi nekvalitní hamburgery. Ceny menu se pohybovaly kolem 6 - 9 eur.

A jaké zde byly atrakce? Zavěšená dráha jménem "TORNADO" , příjemné svezení, absolutně bez fronty. Dále myšky " TARANTULA" , které byly prostě skvělé! Vozíky se otáčely a sjezdy byly docela prudké, takže adrenalinem překonala Tarantula myšky ve Phantasialandu, ty ale zase byly v hezčím prostředí. U Tarantule se tvořila fronta, i když jen asi 10 minutová a čekající zájemci o svezení byli pro osvěžení postřikováni vodní mlhovinou. A co náš největší favorit, dráha " ABISMO" ? Dlouho jsme jí neviděli jet, tak jsme se báli, že je mimo provoz. Ale potom se konečně rozjela a tak jsme se na ni vydali, s většími či menšími obavami. Je to totiž typ dráhy, kterou nikdo z nás ještě nejel. Sednete si normálně do vozíku, potom se celkem pomalu rozjedete a začnete stoupat pod úhlem 90 stupňů na věž, takže vlastně jste zády dolů a obličejem k nebi. Po dosažení vrcholu se začne dráha lámat o dalších 90 stupňů tak, že najednou jedete vzhůru nohama a hlavou dolů, takže jenom úchytné zařízení brání tomu, abyste nespadli dolů na zem. Dále dráha výkrutem nabere "normální" orientaci a současně přichází první sešup. Z tohoto momentu měla většina z nás obavy, ale nakonec jsme našli odvahu a dráhu jsme postupně všichni absolvovali. A i zde platilo, že čím větší strach máte z nějaké dráhy, tak tím to je vlastně suprovější. Jízda na Abismu byla skvělá a ještě jsme si jí několikrát zopakovali. Z megaadrenalinových atrakcí ještě zbývala "Lanzadera" , volný pád z výšky 63 m. Za zmínku stojí návštěva 4D kina, kde ale chyběla ta 4. dimenze.

Po setmění byl park hezky nasvícen, jezdilo se až do zavíračky ve 22 hod. Park jsme díky relativně malé rozloze a menší návštěvnosti prošli úplně celý, každou atrakci jsme absolvovali několikrát, takže jsme si park opravdu užili, líbil se nám a večer jsme byli docela unaveni. Až navštívíte zdejší myšky Tarantule, tak si lépe ohlídejte brýle než já. Měl jsem je odložené jen za tričkem a při nějakém sešupu mi ulétly. Usínáme s hlavou plnou zážitků a těšíme se na další den, kdy je na programu asi ještě lepší park, Parque Warner.

Galerie

2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones 2. Den -Parque de atracciones
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5