červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
8. Den - Thorpe park

Tak dneska je na programu Thorpe Park. Leží v těsné blízkosti Londýna a opravdu jsme na něj velmi zvědaví. Víme o něm dost, máme o něm dokonce hned dvě recenze. Tak jaký teda bude ten Stealth a Colossus? Báli jsme se jenom dvou věcí: deště a front......

Naštěstí ráno nepršelo, tak jsme nasedli do auta a za pár minut jsme už projížděli rozlehlým parkovištěm, na kterém stálo pár aut. Po zkušenosti z Alton Towers to bylo hodně překvapivé, nemají snad dneska zavřeno? Měli samozřejmě otevřeno, takže jedna část našich obav byla okamžitě zažehnána. Nyní bylo potřeba vyzvednout zaplacené vstupenky a toho jsem se trochu bál, protože jsem je neměl z domova vytištěné, neboť nedorazil potvrzovací email, který měl vytištění vstupenek umožnit. Ale vstupenky jsme bez sebemenšího problému dostali a tak hurá do parku! Opět jsme se chtěli řídit zásadou jít okamžitě na to, co zrovna funguje, nesvézt se třeba na Stealthu kvůli odstávce by byla hotová tragédie. Stealth jako nejvyšší bod parku byl okamžitě k vidění a dokonce už jsme zahlédli, že jezdí. Normálně většinou na atrakce chodíme tak, jak jsou na cestě od vchodu a nebo také od nejmírnějších po nejdrastičtější, aby to mělo nějakou gradaci. Tak tentokrát jezdící Stealth nás donutil téměř běžet přes celý park, jak jsme se na něj těšili. K našemu milému překvapení tam nebyla prakticky fronta a tak jsme si dovolili tu drzost, že jsme si sedli rovnou do první řady. 3,2,1, START!!! A už to letělo, vzápětí přichází kolmice nahoru, pomalé přejetí vrcholku a kolmice dolů. Mělo to celé velmi rychlý průběh a během pár vteřin je jízda u konce. Ale zážitek z jízdy obrovský, bylo to víc než skvělé. Dobře jsme udělali, že jsme na něj šli hned na začátku, kdybychom to odkládali, třeba by v nás narůstaly obavy. Ale zjistili jsme, že i tahle megaadrenalinová dráha se dá zvládnout a tak to byl pro nás trénink na Top Thrill Dragstera nebo na Kingda Ku. Tyto dráhy jsou ovšem dvakrát tak vysoké. No samozřejmě jsme chvátali znova na start a jízdu si zopakovali. Mezitím začalo pršet, takže při vystřelovací fázi jsme museli zavřít oči, protože kapky deště sezměnily v malé projektily.

Další v pořadí byla dráha Nemesis Inferno. Je to blízká příbuzná Nemesisu z Alton Towers, Batmana z Madridu a nebo Black Mamby z Phantasialandu. I když jsou si tyto dráhy konstrukčně velmi podobné, tak jízda na Nemesis Infernu nám připadala trošičku nudnější a také tématické zapracování bylo minimální. No a teď nás čekal další bonbónek. Světový rekordman v počtu loopingů (10). Po loňském svezení na Dragon Khanovi a Supermanovi jsme věděli, že podobný typ dráhy dovede s člověkem pěkně zatočit. Ale přesto nás Colossus přitahoval jako magnet. Zde byla fronta asi největší z celého parku, zhruba 20 min., ale uteklo to docela rychle a již jsme seděli v trochu nepohodlných sedačkách. Jízda to byla opravdu divoká s krásným závěrem v několikanásobné šroubovici. Dále byla na řadě tajemná dráha X:\No Way Out, o které jsme si nemohli udělat žádný úsudek, protože byla celá ukrytá před zraky zájemců o svezení. Jenom jsme věděli, že to bude asi něco podobného jako EuroSat v Europa Parku, totiž že celá trasa vede ve tmě. Jen tak mimochodem, je to poměrně drastická jízda. X:\No Way Out se nám představila tím, že prázdný vláček k nám přicouval. Tak plni nejistého očekávání jsme nasedli a čekali, co se bude dít. Vláček se rozjel dozadu a občas zrychlil a občas přibrzdil nebo zastavil a snažil se tím na nás pouštět hrůzu. Ale my se nedali. Nakonec vláček odcouval celou cestu. Zajímavé, ale podruhé už nás nezlákal. V Thorpe Parku nás neustále skrápěl déšť, takže znova přišly ke slovu pláštěnky a deštník. Ale i přes ten déšť na nás udělal Thorpe Park velmi dobrý dojem, prostě jsme se v něm cítili dobře. Dobré atrakce, žádné fronty, všude kolem stánky s občerstvením, prostě pohoda. Část našeho týmu (tedy všichni kromě mě) si střihla i několik atrakcí, kterým já pracovně říkám otáčecí kladiva a kterými zrovna Thorpe Park docela dost disponuje (Slammer, Rush, Vortex atd.). Jediné opravdové zklamání byl volný pád Detonator, na který jsme ani nešli, i když jinak máme volné pády rádi.

I přes vytrvalý déšť jsme si museli dát i vodní atrakce, nešlo jinak. Tak nejdřív klády, samozřejmě bez fronty, byly velmi vydařené a dali jsme si repete, aniž bychom vystoupili. Potom rafty, taky dobré, dále skluzavku Depth Charge, a potom něco, co opravdu nemá obdobu: Tidal Wave! Loni v tropicky teplém Španělsku se mi velmi líbila stříkací loďka Cataratas Salvajes. Gejzír vody byl obrovský a bezpečně promočil všechny pasažéry v loďce a také mnohé přihlížející. Ale to pokropení mělo v 35 stupňovém vedru osvěžující účinek. Ale tato španělská stříkačka naprosto nemá na Tidal Wave v chladné a deštivé Anglii. Takový obří gejzír jsem ještě neviděl a museli jsme okamžitě na loďku jít (jenom ti stateční). Jak jednoduché, krátký výjezd (i když asi nejvyšší z těch, co jsme dosud absolvovali), otočka a sešup. Tidal Wave nezklamala, mokří jsme byli všichni tak, že z nás voda crčela proudem, tak šup a ještě jednou! Prostě nálož, jak se patří. Pomalu se blížila zavíračka, tak jsme si chtěli ještě jednou sjet Stealth. Právě se mu povedl husarský kousek: vláček vyjel až na vrchol, ale už ho nepřejel a tak tu první půlku dráhy sjel hezky pozpátku. Po této události musí dojít k seřízení dráhy a následně k několika jízdám bez lidí. Ale nakonec jsme se přece jenom svezli a dokonce jsme překonali vrchol správným směrem. Thorpe Park překonal naše očekávání, užili jsme si ho opravdu dosyta a vřele ho doporučujeme ostatním. Kladem je určitě dobrá dostupnost a blízkost letiště Heathrow. Ostatně tam jsme po odchodu z parku hned jeli. Protože kde jinde už by měl být internet, když ne na takovém letišti? Příjezd k tomuto letišti o asi pěti terminálech je sám o sobě zážitkem, rozloha je prostě obrovská, v kombinaci s levostranným provozem dobrá hra na nervy. Takže jsme objevili kavárnu, kde byla wi-fi a sedělo tam či klečelo na zemi několik lidí s notebooky. Počítač našel několik sítí, tak konečně! Ale když jsme se ke kterékoliv z těch sítí chtěli připojit, tak to po nás chtělo přihlašovací jméno a heslo. Prostě je to neuvěřitelné, ale za více než týden pobytu v Anglii jsme nenašli funkční bezplatný internet, věc u nás běžnou. Tak, a tím se náš pobyt nachýlil ke konci, co se mělo odehrát, to se odehrálo a zbývá už jenom poslední nocleh a zítřejší návrat domů.

Galerie

8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park 8. Den - Thorpe park
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5