červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Europa Park 2009 (autor Jindrous)

Výlet do Europa Parku a Holiday Parku jsme měli naplánovaný na konec září, takže jsme počkali v tento termín jen na hezké počasí a jelo se :-) Vyrazili jsme 20.9.2009 kolem 13 hodiny přes Plohn, kde je takový menší park se super kládama a dřevěnkou EL Toro, navigace nám ukazovala skoro stejné kilometry, a jelikož tam máme permanentky v podobě kreditek s fotkama, tak jsme tam trénovali a rozehřívali se na druhý den v Rustu.

Po zavíračce jsme si dali kafčo, svačinu a kolem 19. hodiny vyrazili směr RUST, cesta to dlouhá, ani moc neubíhala,byl velký provoz a občas nepříjemná "Štau" Krátce po jedné v noci jsme konečně v dálce zahlédli odbočku na EUROPA PARK a po cca 4 km jízdy zahlédli osvícený Europa Park, Nikdy jsme takhle nic velkého v noci neviděli, park a hotely kolem jsou krásně nasvíceny, Nejvíc samozřejmě vyčnívá nasvícená dráha Silver Star , červené světýlko na rozhledně a modře svíticí Blue Fire. Je to úžasný pocit že už jsme konečně zde,vypadalo to jako LAS VEGAS, s krásnýma svítícíma mega dráhama - opravdu kouzelný pohled. I když byla noc, museli jsme si udělat krátkou procházku a všechno to skouknout, potom jsme zalezli unavení do auta a do rána jsme řezali dříví :-) Ráno jsme zašli do recepce v Topidorfu - je to kemp, kde je možnost výběru spát buď ve vlastním karavanu či stanu, nebo v jejich maxi Indiánském stanu,na výběr je i takový nastálo zaparkovaný povoz za kočárem, kde se také spí. My si ale vybrali to nejpohodlnější a to dřevěný domek. Sice je to dražší, ale nedá se to srovnat:-) Za 2 dospělé + 1 dítě nás to stálo za jedno přespání v domku + vstupné na 2 dny pro všechny do Europa Parku celkem 283 EU - v ceně byla i snídaně a parkovné. Museli jsme si místo rezervovat předem na jejich stránkách, i v tuto dobu je o domečky velký zájem. Zaplatili jsme, dostali kartu na odemčení domku,dále lístky na snídaně, do Europa Parku a na parkování. Kemp je krásný ve westernovém stylu, jediné co nás zklamalo, bylo málo teplé vody ve sprchách, spíš vlažná. Ale my jsme otužilci :-). Po tom, co jsme se trochu rozkoukali, jsme šli pěšky do EP, který je vzdálen asi 10-15 minut chůze .Při cestě jsme poslouchali příjemnou hudbu, a jelikož se šlo pod dráhou Silver Star, tak jsme si jí prohlédli zblízka. Po pár fotkách před vchodem jsme šli do fronty u brány, aby jsme se dostali co nejdříve dovnitř.

Nejdříve jsme samozřejmě nevěděli kam dřív, ale i když nás pustili dovnitř, tak nejdříve bylo otevřena pouze část prostoru za vchodem... Tam již hrála hudba,byli tam maskoti v převlecích a pózovali lidem, co se chtěli s nimi fotit. Otevřený byl koutek napravo od vstupu s malými, ale krásnými kolotoči pro mrňata a tam jsme se dali do řeči se zaměstnancem v kostýmu - Francouzem /uměl ale německy/, který si naší dceru oblíbil tak, že nám jí v průběhu dne občas pohlídal aby jsme mohli jít společně na ty nejdrsnější atrakce, kam ty menší děti nemůžou. To bylo moc fajn a využili jsme ho na 110% :-) Nejdříve jsme se fakt báli na Silver Star, tak jsme se museli rozcvičit.

Začali jsme na EUROSATu ve tmě, dále rozhlednou - bylo vidět pěkně na celý park, rozhledna se dokonce i otáčela, potom jsme šli na Matterhorn Blitz, bobovou dráhu, a pomalu jsme prošli parkem až k atrakci Blue Fire, kterou jsme sjeli dřív než Silver Star, Na takovéto mega dráze jsem byl poprvé v životě, takže respektu  z ní a přemlouvání sebe samotného bylo hodně, ale přece to nevynechám, protože bych potom litoval. A že jsme to všichni překonali bylo jen a jen dobře, protože jsme se nyní už po dráhách Blue Fire a Silver Star 100% skamarádili s rodinou megacoasterů :-) Sice jsme letos byli v Disneylandu a atrakce Space Mountain: Mission 2 bylo taky maso, ale člověk byl ve tmě a neviděl do čeho jde, tak tady je to jiné - je to výška, je to vzrušení, je to super a tak po první jízdě opadl strach a jelo se znova a znova:-) První den bylo v parku více lidí než druhý den, protože byl svátek ve Švýcarsku, ale nám to nějak nevadilo, ještě to bylo v normě oproti Disneylandu, tam to bylo opravdu moc přeplněné. To, z čeho jsem měl strach, se mi paradoxně líbilo nejvíc - při startu jste vystřelení v mlze a v plné rychlosti jedete - spíš skoro letíte po rovince a potom na první levotočivý vysoký oblouk, a hned pekelnou rychlostí z oblouku dolů skalním tunelem do loopingu vysokého 38 metrů, ke konci následují  kromě jiného vývrtky, které jsou taky dostatečně vyživující - není se ale čeho bát, je to super jízda!!! Také sedačky a jištění se nám líbily nejvíce ze všech atrakcí, co jsme doposud letos navštívili. Působí mohutným, supermoderním, anatomickým a důvěryhodným dojmem. Proto tuto atrakci doporučuji i těm největším poseroutkám:-) Ještě bych chtěl zmínit, že naše dcerka Karolínka proklouzla u obsluhy a při výšce 125 cm jí na Blue Fire pustili, i když je až od 130 cm, a tak byla šťastná, že tam byla 2x s námi, ale na další jízdy už jí nepustili. Když už se dělaly větší fronty, tak jsme atrakci opustili a šli jinam, tentokrát na EUROMIR, protože ale jsme tam opět mohli jen my - udělali jsme jí radost letadly, která jsou ve švýcarské části kousek od "KOULE"

Teď něco o Silver Star - nadešel okamžik K, hodina H, a minuta M :-) prostě už jsme museli chtě-nechtě pokřtít Silver Star ostatně i kvůli ní jsme přeci taky přijeli. Dali jsme hlídat malou s cukrovou vatou ke kouzelnému pánovi :-) a vyrazili do fronty, která byla vyčíslená na 35 minut, ale ve skutečnosti se čekalo o něco méně. Vláček či spíše pekelný stroj je pro 36 odvážných lidí a vypadá moderně. Já si vždy před jízdou prohlédnu obličeje lidí kteří zrovna z atrakce přijíždějí a vystupují, většina se usmívala, bylo slyšet samé super, geil a toll, tak ze mě veškerá obava zmizela. Došla na nás řada, tak jsme usedli a jakmile na semaforu svítila zelená, začali stoupat do nebeské výšky:-) Cestou byl krásný výhled jako z vrtulníku - pár metrů od vrcholu jsme zatajili dech, a připravili na nejhorší. Přehoupli se přes vrchol a teď to přišlo... Celý vláček včetně nás začal řvát písničku s refrénem uuuaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhh :-) ten sešup byl opravdu MEGAGEIL, nekonečný a krásný...během okamžiku jsme rychlostí blesku začali znovu stoupat a vzápětí následoval zase pád do propasti, dále otočka poté zase nahoru dolů, atd až do nástupiště... Najednou to bylo za námi a utíkali jsme znovu do fronty, abychom to zopákli. Dvě jízdy nám prozatím stačily, zašli si pro náš živý přívěšek ke kouzelnému pánovi a další atrakce jsme až na jednu /EUROMIR/ absolvovali společně.

Jinak EUROMIR nás překvapil, moc pěkný to bylo - nahoru po tmě při parádní hudbě ve vozíkách, co se otáčejí a člověk jede chvilku popředu a chvilku pozadu kolem takových skleněných zrcadlových paláců a občas je to pěkný sešup. Ke konci jsme vyzkoušeli rafty a Poseidon - kombinace vodní a horské dráhy, ale jen tak cvičně, protože všechny vodní atrakce jsme chtěli vzít najednou až druhý den, protože jsme si je chtěli natočit, ale vodní pouzdro na kameru jsme nechali v domku v Tipidorf kempu. Tak jsme aspoň věděli, co nás čeká a jak moc budeme mokří. Den utekl jako voda a nám se objevilo pár puchýřů:-) Navečer jsme si sedli k ohni co tu byl připravený, občas se za námi přišel podívat nějaký zajíc s rodinkou, asi jsou hodně ochočený... Plni prožitků jsme brzy usnuli a probudili se do nového dne.

Po dobré snídani a důkladné očistě jsme nasedli na takový zvláštní autobus, který se skládal z cca 7 kabinek zapojených za sebou jako vagony ve tvaru vajíčka, mluvil jsem s řidičem, a v jeho kabině byly vidět kamery z jednotlivých kabin cestujících. Tento "autobus" pendloval mezi Europa Parkem a kempem Topidorf každých 10 minut. Druhý den v EUROPA PARKU nebyl tak rušný, protože už nebyl nikde žádný svátek a tak bylo všude na atrakcích o poznání volněji. Nejdříve jsme sjeli všechny vodní dráhy, protože od rána již byla kamerka připravená i na pořádné postříkání. Po natočení jsme je pak sjeli ještě vícekrát, zaprvé jsme nebyli zas tak moc mokří :-) a za druhé nebyly fronty. Po krátké odpočinkové procházce jsme viděli reklamu na 4D Kino, a jelikož jsme tam nikdy nebyli, tak jsme si stoupli u vchodu. 15 minut před začátkem jsme byli vpuštěni dovnitř a byli jsme obdarováni brýlemi, přes které se má v kině koukat. Film byl animovaný, ale super, vítr na nás vál podle filmu, teplo a chladno nám bylo podle filmu, sněžilo na nás, pršelo na nás, když vyskočil had na zajíce, tak jsme se lekli, protože zespodu u sedačky nás něco plesklo přes nohu, naše dcerka občas vstala a sahala rukou do prázdna - no super zážitek :-) Následoval menší oběd, a zase adrenalin, tentokrát jsme se rozdělili, a šel každý zvlášť, aby nebyl nikdo ochuzen :-) Po 2 hodinách řádění jsme se vysílačkami domluvili, že se sejdeme, ale kvůli špatnému signálu bylo slyšet jen koule a z toho jsem pochopil že moje rodina stojí u atrakce EUROSAT :-)

Prošli jsme úseky v parku zatím nepoznané a hledali nové atrakce, jenže tam je tolik atrakcí, že prostě vše se ani za 2 dny stihnout nedá, naštěstí všechny ty, které známe z recenzí, jsme navštívili i vícekrát, a jako bonus i mnoho atrakcí ukrytých a méně známých. Zaujal nás po cestě zametač a popelář, který navzdory svému zaměstnání nosil ne oranžové montérky, ale modrý oblek s kravatou - originální, nezvyklé, avšak obdivuhodné řešení:-) Neumím si představit, jak jezdí u nás s komunálním odpadem. WC v parku mají vždy čisté, v zásobníku plno mýdla a místo ručníku sušáky, Park je nádherně upraven, plno super atrakcí a skutečnosti, že  zde nejsou  žádná hluchá místa, ale vše je náležitě sjednoceno a jedno prostředí krásně zapadá do druhého, řadíme tento park jako na první místo a jako nejlepší, který jsme doposud navštívili, dokonce i před Disneyland - jelikož tam není tolik atrakci /je jich tam i tak hodně/- kdežto zde je opravdu velký výběr, dále cenově je Disneyland o něco více dražší a rozlohou se nám zdál naopak o něco menší. Na druhou stranu nám zde v EP chybí dřevěnka, zavěšená dráha a volný pád - to třeba někdy v budoucnu bude. Ale to je jediné co vytýkáme- opravdu nic víc vytknout nejde.

Na závěr dne jsme se svezli Alpenexpressem, kde po chvilce jízdy zajedete do tmy a potom na nás vše působilo jako by jsme jeli peklem :-) Ohně, čerti, kotle, dekorace,atd... Vláček nejede vůbec pomalu, a bylo to fajn svezení - zase jsme si to museli zopakovat :-) Asi 15 minut před zavřením všech atrakcí jsem dostal chuť na poslední jízdu v parku na Blue Fire, tak jsem utíkal asi 1,5 kilometru, abych to ještě stihl, zadařilo se a nechal se na konec dne vystřelit:-) Když jsme odcházeli ven, tak i přes to, že atrakce již byli uzavřeny, nebyl náš pocit takový, jako by měli být návštěvníci, co zde ještě zbyli, na obtíž, naopak u východu byli Maskoti a loučili se s dětmi a někdy také s dospěláky :-)

Rozlučka s parkem byla se slzou v oku, krásnými zážitky a útěchou že zde nejsme naposledy. EUROPA PARKu - máme tě moc rádi :-)

S pozdravem autor článku Jindrous

Aktuální hodnocení: 4,7 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Tomáš Beck , 22.04.2011, 22:45: Reagovat:

Europa Park CF - stránka na facebooku přidejte se a pište náměty recenze, přidávejte fotky děkuji :D


Šárka , 05.08.2010, 12:19: Reagovat:

Článek pěknej a ta malá je úžasná! Nedovedu si představit, že bych na něco takovýho dostala svýho prcka :-). Jinak nějak nemůžu nikde na internetu najít přehled všech atrakcí s fotkama


Finch , 09.10.2009, 20:03: Reagovat:

Jak psal "barvajs" ,že tvoje dcera je odvážná,tak to má pravdu ...smekam před ní ,takhle malá a už jde na takovouhle atrakci ,jen počkej na co pujde ,tak o 2 roky dýl :D ...Kingda Ka ? :)Prostě co dodat,je to šikovná holka a hlavně odvážná...Jinak za článek +1 určitě,dobře se to četlo. :)


Jindrous , 04.10.2009, 22:20: Reagovat:

to barvajs - díky :-) park má otevřeno od 9 hodin, ale nebyli jsme v tuto dobu puštěni do celého parku, ale jen do části před vchodem, celý park byl otevřen až tak o cca 20-30 minut později...


barvajs , 04.10.2009, 20:56: Reagovat:

:) hodně pěkný..fakt super...a poklona před vaší dcerou, na takovou atrakci jít ...a takhle malá..:)...super..P.S.:Jen taková otázka..jakou otevírací dobu má park?:O..jen že byl nasvícenej o pul druhý ráno..:PP..ae bylo to pěkně udělaný;)


Jindrous , 04.10.2009, 11:34: Reagovat:

to Martula - díky za komentář:-)

to Loupik1

máme tuto kameru
http://www.sony.cz/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-xr520ve

a k ní toto sportovní poudro vhodné i pod vodu do 5 metrů
http://www.sony.cz/product/cac-sports-packs/spk-hce

ale pozor není univerzální a pokud máte kameru od Sony tak v kolonce kompatibilní produkty je potřeba ověřit model kamery který máte, aby pak kamera pasovala...

Letos ještě pojedeme do Aqapalace Praha a příští rok i do jiných aquaparků - zřejmě v Itálii, tak tam uděláme zábery přímo z tobogánů ON RIDE , pod vodou, atd a pokud se neutopíme tak to i zveřejníme :-)


Loupik1 , 04.10.2009, 11:05: Reagovat:

Jaké vodní pouzdro na kameru máš na mysli?? Taky jsem dostal ka narozkám kameru a kdyby se pocákala vodou tak se zničí..
P.S.- Moc pěkná recenze...


MarťulaHD , 02.10.2009, 21:15: Reagovat:

Jani a Jindro, konečně jsem si udělala čas přečíst vaši recenzi. Koukla jsem na videa a připadala jsem si, jak kdybych tam zase byla...:) Hlavně to první video z příjezdu do parku je suprový. Ještě nikdy jsem park potmě neměla šanci vidět a vypadá moc hezky. Hned bych se tam znova vrátila..:) Hezky se to čte, když už jsem tam byla..:)