červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin)

Zdravím všechny příznivce zábavních parků a adrenalinové zábavy obecně. Rozhodl jsem se Vám napsat něco málo o německém parku Freizeit-land Geiselwind. Loni jsme uspořádali 2-denní výlet do Europa-parku, letos jsme již byli v Heide-Parku a ještě si zopakujeme opět 2-denní výlet do Europa-parku.

Ale o těchto parcích se kterými nemůžeme Geiselwind srovnávat zde již padlo tolik vět a bylo zde tolik recenzí, že už všichni vědí jak jsou tyto parky krásné. Není tedy nutné něco dalšího přidávat. A proto bude moje „recenze“ věnována parku s menší rozlohou nacházejícím se několik desítek kilometrů za městem Norimberk. Pro lepší představu musím podotknout, že pocházíme z Tachova a na hraniční přechod Rozvadov to tudíž máme asi 15 km.Geiselwind není ani největší ani nejkrásnější ani park nabitý horskými drahami, které trhají rekordy, ale i tak stojí za zmínku i vzhledem k tomu, že je dobře dostupný z naší rodné země. Jednoho červencového všedního dne jsme se sebrali a vyrazili do tohoto parku na který jsme dostali tip a vybrali jsme si ho právě kvůli dostupnosti co se polohy týče. Matně si vzpomínám že jsme ujeli asi 250 km, když jsme dorazili na místo. Z mé předchozí zkušenosti z Holiday parku, který jsem navštívil před třemi roky jsem věděl co od toho mohu očekávat, přestože jsem tušil že v porovnání s většími německými parky bude adrenalinu o něco méně. Ale moje přítelkyně se chystala na něco podobného poprvé a tak jsem se také těšil na její reakci ( od té doby navštěvujeme parky typu Europa-park a Heide-park ). Zábavní parky si získali naše srdce a pokud mohu mluvit za sebe tak nemohu dospat každého dalšího výletu do některého z těchto středisek zábavy a nadšení.

Po klidné asi dvouhodinové cestě jsme dorazili na místo. Park má jako většina ostatních otevřeno od 9 do 18 hodin. Prošli jsme branou a při pohledu na plánek praku jsme si řekli že půjdeme postupně jednu atrakci za druhou. Parková úprava je zde skromná, tak jak se u parku této kvality a velikosti dalo očekávat. V parku je samozřejmě většina menších atrakcí,z nichž některé můžete znát i z poutí, které putují naší republikou. Jsou to samozřejmě kolotoče, houpačky, různé skluzavky atd. Musím říci, že je zde myšleno hodně na děti takže je tento park pro rodinný výlet jako stvořený.Je zde totiž také zoologická zahrada, kde jsou jak zvířata domácí, mezi kterými procházíte a které můžete hladit či krmit. Krásný a obrovský výběh zde mají opice, jejichž pozorování Vám jistě vykouzlí úsměv na vašich tvářích.

Ale teď už asi ke konkrétním atrakcím, ze kterých přikládám pár fotografií. Vodní dráhy jsou zde zastoupeny klasickými kládami, které jsou ale podle mého názoru povedené a nenechají na Vás nit suchou .Jsou zde i další vodní atrakce které můžete vidět na přiložených fotkách. Musím podotknout, že lidí bylo v celém parku poskromnu a tak jsme na všechny atrakce šli buď ihned a nebo jako zrovna v případě klád do deseti minut. To byla právě jedna za dvou atrakcí na které se tvořila minimální fronta. Druhou byla jediná horská dráha v tomto parku, která stojí za zmínku a to Bomerang.Je to klasická vracečka s lopingem a jízda na ní není vůbec špatná. I když malinko škubavá. Ostatní dětské horské dráhy zde ani nebudu zmiňovat, i když i tyto dráhy dokážou patřičně pobavit. Nečekejte však ani malou dávku adrenalinu. Přesunuli jsme se proto k volnému pádu, který zde nese název T-rex tower. Po mé zkušenosti z Holiday parku, kde mne volný pád opravdu zaskočil jsem měl trošičku respekt z této atrakce ale vždy mi stačí jedna jízda a pak už ani Scream mi vůbec nevadí. Volný pád v Geiselwindu měří 43 metrů, což není hodně ale má 2 varianty. Nejprve Vás nečekaně vystřelí a poté znovu vytáhne nahoru a spustí. Musím říct že vystřelení se mnou moc nedělá a cesta dolů např. ze Screamu je mnohem zábavnější. Mezi dalšími atrakcemi můžeme nalézt např.kolotoč ve vysoké výšce s názvem Ikarus nebo otáčecí loď. Od letošního roku je v tomto parku také 4D kino, které jsme na vlastní  kůži bohužel nezažili ale třeba 4D kino v Europa-parku mne skvěle pobavilo. Nechybí zde ani klasická vyhlídková věž vhodná především k focení. Nebudete zde mít problém sehnat něco na zub, protože je zde dostatek stánků a restaurací. Navíc park není na příliš velkém prostoru, takže to všude máte jen kousek cesty. Co se týče mne tak já jsem se v Europa-parku občas ztrácel a někdy jsem ani nevěděl jak jsem se na místo kde se právě nacházím vůbec dostal. I v tomto parku je několik show a tak Vás při obědě pobaví například zpívající loutky v podobě medvědů či krále Elvise. Toto vše v životní velikosti. Ale můj největší zážitek z tohoto parku přišel právě po zmíněném obědě, kdy jsme vyrazili na show zvanou Acapulco spriger. Vidět pět chlapů jak z 10ti, 15ti a 25ti metrové výšky skáčou do 3 metry hlubokého a 3 metry velkého bazénu je zdrcující zážitek. Samozřejmě neskáčou jen tak, ale za letu udělají víc salt a vrutů než Aleš Valenta při svém slavném skoku. Navíc skokanské můstečky byli pouze takové kovové tyče, které se ve větru kývali za strany na stranu. Oni celý mokrý si to lezli 25 metrů vysoko. Naprosto ohromující věc.Bohužel mi ale došla baterie ve foťáku.Dodnes si to vyčítám. Když už budete unavení z různých kolotočů tak můžete navštívit třeba svět pravěkých ještěrů a dinosaurů.

Park nabízí mnoho zábavy ale zároveň zde můžete nalézt klid k odpočinku například mezi zvířaty. Návštěva parku Freizeit-land Geiselwind končí a my se můžeme vydat na cestu zpět, která je díky bohu nebo spíše poloze parku krátká. Ale už po cestě zpět jsme stihli naplánovat výlet do Europa-parku, do kterého jsme se vypravili o měsíc později. Ale byl to právě Geiselwind, který v nás probudil naši vášeň a koníček, která se jmenuje ZÁBAVNÍ PARKY A HORSKÉ DRÁHY. Nikdy mu to nezapomeneme……

S pozdravem Pichin

Galerie

Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin) Freizeit-land Geiselwind 2008 (autor Pichin)
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.