červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Heide Park, Movie Park Germany a Phantasialand 2009 (autor Radek)

Zdravím příznivce horských drah. Chtěl bych se s vámi podělit o zkušenosti ze čtyřdenního výletu, ve kterém jsme navštívili tři německé parky. Pokud plánujete do některého z nich vyrazit, určitě vám přijde vhod malá recenze.

 

Heide Park

Heide Park byl první zastávkou na naší trase. Jde o středně velký park s velmi špatnou úpravou. Na některých atrakcích doslova projíždíte betonovými tunely bez dekorace. Navíc zde kromě horských drah není příliš zajímavých věcí, a proto se začnete časem nudit. I tak však Heide Park dokáže zabavit, a rozhodně stojí za návštěvu. Popíšu atrakce, které rozhodně nedoporučuji vynechat.

1) Desert Race. Jde o poměrně rychlou vystřelovací dráhu. To znamená, že rychlost nenabíráte stoupáním, ale vystřelením hned po nástupu. Protože jde o velmi prudké zrychlení, doslova vás to zaboří do sedačky. Dráha je výborná, ale mohla by být delší. Doba jízdy přibližně 30 sekund se mi zdá nedostatečná. Avšak to zrychlení stojí za to.

2) Colossos. Vysoká dřevěná dráha, na kterou jsem se těšil asi nejvíce. Výsledek nakonec nebyl nic moc. Jedete pouze nahoru, dolů, nahoru, dolů, trochu zatáček, jedna spirálka. Od dřevěnky bych čekal něco více. Přesto však doporučuji minimálně proto, že jde o nejdelší horskou dráhu v parku. Adrenalin si na ní také užijete.

3) Limit. Zavěšená horská dráha, která rozhodně nešetří loopingy. Když jí vidíte, máte před ní respekt. Na můj vkus je až příliš sadistická, takže doporučuji jít na ní před svačinkou.

4) Schweizer Bobbahn. Zdařilá bobová dráha. Trochu mi vadila nižší rychlost, ale vynahrazuje si to pěknými zatáčkami a kouskem jízdy ve tmě. Ideální pro zklidnění po Limitu. :)

5) Wildwasserbahn II. Vodní dráha, která se neskutečně vleče a nudí. Právě proto vás pak překvapí závěrečný sešup. Překvapený výraz zachytí instalovaný fotoaparát, takže si můžete koupit pěkný suvenýr.

6) Scream. Volný pád. Když ho vidíte, máte takový podivný pocit. Když jedete pomalu nahoru, začíná se vás zmocňovat strach. A když padáte, tak zjišťujete, že je to celkem zábava, a že si to hned dáte ještě jednou.

7) Big Loop. Jde o na první pohled starou horskou dráhu, která má několik loopingů. Je pěkná a docela si na ní zařádíte.

V parku naleznete samozřejmě i další atrakce, problém je, že jsou pouze odpočinkové a ničím výjimečné.

 

Movie Park Germany

Podle dostupných informací jsou Movie Park považoval za nejslabší článek naší cesty. O to více mě překvapil. A nejenom mě. Po zkušenostech s Heide Parkem jsme se domluvili, že návštěvu tohoto parku zkrátíme, avšak nakonec jsme zůstali až do zavíračky. Movie Park je malý až středně velký park, který je tematicky zaměřený na film. Park se nehonosí vysokým počtem horských drah ani jiných adrenalinových atrakcí. To, co dělá tento park výjimečným, jsou detaily, preciznost a originálnost atrakcí. Jedna jízda vám málokdy bude stačit. Zajímavé je rozložení parku podle různých filmových žánrů. Pokud se do tohoto parku vydáte, nezapomeňte si prostudovat mapu. Ušetříte tím čas.

1) Alien Encounter. Jde o nejvýraznější atrakci parku. V lodičce vplouváte do sopky, ve které vás čeká poměrně dlouhá a zajímavá tematická jízda. Dočkáte se nečekaných spršek, zajímavých scenérií, couvání, průjezdem parou apod. Kulisy sopek jsou povedené. Dokonce občas „vybuchnou“ a za obrovského rachotu šlehají plameny a vypouštějí páru. Adrenalin si sice neužijete, ale za to budete pěkně mokří. Jízdu doporučuji pouze jednou, napodruhé už se nudíte. Ještě rada na závěr – na atrakci běžte buď hned po otevření parku, nebo až ke konci zavírací doby. Během naší návštěvy byla čekací doba 70 minut, zatímco u druhé nejvytíženější atrakce (dřevěnky Bandit) byla fronta na 25 minut.

2) Bandit. Dřevěnka. Nebojím se říct, že je to dokonalá dráha. Není sice tak vysoká jako Colossos v Heide Parku, je ale mnohem rychlejší a adrenalinovější. Dráha je samá prudká zatáčka a nadskakování. Navíc s sebou vozíky nádherně škubou a máte pocit, že každou chvíli musí vyletět. Tahle dráha má jedinou chybičku. Nemůžete jí jezdit bez přestávky pořád dokola. :)

3) MP Xpress. Zavěšená dráha. Opět několik loopingů a pocuchání žaludku. I když ne tak strašné.

4) The High Fall. Opět volný pád. Menší než v Heide Parku, ale díky jinému uchycení je výsledný zážitek o něco málo lepší.

5) Crazy Surfer. Talíř, na kterém jste uchyceni směrem ven. Talíř se točí kolem dokola a navíc jezdí po dráze simulující vlnu. Úžasná relaxace.

6) Side Kick. Opět talíř, tentokráte jste uchyceni uvnitř. Talíř se točí a k tomu se houpe na rameni. Adrenalinovější než Crazy Surfer.

Dále musím upozornit, že v 13:30 je v parku kaskadérská show, která je dle názoru mého kamaráda naprosto dokonalá. Osobně jsem ji bohužel neviděl, takže nemohu porovnávat. V parku je mnoho dalších atrakcí, které se vyplatí navštívit. Osobně jsem je bohužel nestihl projít.

 

Phantasialand

Tento park měl být vrcholem naší cesty. Tím se sice nakonec nestal, ale i tak se postaral o dobré zakončení. Park je relativně malý, především však velmi nepřehledný. Mapa, kterou obdržíte, vám pátrání také příliš neulehčí. Výsledkem pak je, že snadno nenajdete ty nejlepší atrakce, což se málem stalo našim spolujezdcům. Park je rozdělen do několika tematických částí. V těchto částech jsou většinou atrakce propojené, aby se co nejvíce šetřilo místem. Parková úprava je na velmi vysoké úrovni. Mám výhrady především k výšce atrakcí. Vše je velmi nízké.

1) Black Mamba. Údajně jedna z nejlepších zavěšených horských drah v Německu, mne velmi zklamala. Dráha trpí svojí malou výškou. Doslova jezdíte téměř pořád těsně nad zemí či pod zemí. V momentě, kdy už to začíná vypadat slibně, dráha končí. Škoda.

2) Talocan. Jestliže jsem si u Black Mamby stěžoval na výšku, u Talocanu má výtka neplatí. Jde o zavěšenou lavici, jejíž show je doplněna vodou a ohněm. Když jsem viděl videa na Youtube, myslel jsem, že raději tuto atrakci vynechám. Nakonec jsem to zvládl a musím konstatovat, že to není tak strašné, jak to vypadá. Nicméně atrakce rozhodně není pro slabé žaludky.

3) Mystery Castle. Jde opět o volný pád, tentokráte ve tmě. Spousta parády okolo, ale ve skutečnosti je na atrakci zajímavá pouze jedna věc. Místo pomalého vyvezení nahoru, vás atrakce doslova vystřelí. Krátké a na můj vkus nudné. Věž opět není příliš vysoká.

4) Winja´s Fear a Winja´s Force. Dvě myšky, které jsou zapletené v sobě. Obě skrývají různá překvapení. Z mého pohledu jedna z nejlepších atrakcí. Bohužel jsou opět krátké.

5) Colorado Adventure. Jde o horskou dráhu typu vláček (ostré zatáčky, tunely). Dráhy tohoto typu jsou většinou hezké a potěší. Colorado Adventure doslova posunul mé hranice v měření kvality vláčků. Fakt, že jako ostatní dráhy věci v parku není příliš vysoký, si vynahrazuje hned třemi (!) stoupáními v jedné jízdě. Podle mě nejlepší věc z celého parku. Vzhledem k ostrým klesáním doporučuji sedět v zadní polovině vláčku. Předek sjíždí z kopce vždy pomaleji, než se vozíky rozjedou.

6) River Quest. Prý výborná atrakce, bohužel během naší návštěvy mimo provoz.

Zhodnocení německých parků

Kdybych měl zhodnotit německé zábavní parky, které jsem navštívil, vypadal by můj soukromý žebříček takto:

1. Europa Park
2. Movie Park
3. Heide Park
4. Phantasialand

S pozdravem Radek

Aktuální hodnocení: 1,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

JIRKA , 07.08.2014, 01:36: Reagovat:

Zdravím všechny příznivce zábavných parků, právě jsem se vrátil z phanatasialandu a musím říct, že se park hodně zhoršil. Byl jsem tam poprvé s kamarády v srpnu 2011 a paráda - užasný atrakce od A do Z a fronty max 15-20 min, Mystery Castle hned na začátku byla pecka volný pád několikrát za sebou ve tmě jen lehce modrého světla - fakt pecka v chodbě voskové figuríny a mezi nima lidi co vypadají stejně jak ty figuríny a oni na Vás pak bafnou a tak si přiště říkate, že když tam jdete podruhé a čekáte to a víte kde stojí tak si dáte pozor, ale oni stojí úplně někde jinde, takže se zase leknete. Úžasný!!!! To samé Colorado Adventure luxus a to bych mohl pokračovat. A tak jsem tam vzal letos znamé a rodinu na dva dny. Cesta sice dlouhá, ale všechny jsem ukecal, že je to mazec a ta cesta a peníze za to stojí. Jenže už od 9:00 hod co se otevřelo masakr-- nedalo se ani procházet co tu bylo lidí, na všechny atrakce čekací doba 50 -80 min, hned první atrakce propadák - Mystery Castle - čekací doba 40 min a pak vás při světle (žádná tma) vystřelí nahoru a pak padáte dolu a je konec - žádné napínání při tmě, žádné lítání nahoru a dolů prostě jednou nahoru a jednou dolů a figuríny?? ani jedna - fakt ošizený oproti roku 2011- takže hned jsem byl terčem co jsem to vybral za park a že jsem si to vše vymyslel a pak další atrakce to samé. Čekání na všechny atrakce fakt mazec za celý den si člověk vyzkoušel max 6 až 9 atrakcí z celého parku a to počítám i řetízkový kolotoč. Takže abych to zkrátil letos fakt špatný už bych tam nejel snad jedině v září to budou snad všichni ve škole a v práci (a to musí ještě pršet a padat trakaře) Ale po této zkušenosti bych tam stejně jel asi jenom sám jelikož rodině a kamaradům už říkat nemůžu - trochu byli naštvaný. Tak se mějte s pozdravem zklamaný Jirka


Martin , 12.02.2010, 08:45: Reagovat:

No, přečetl jsem si tvoji recenzi i reakce na ně. Já jsem Phantasialand navštívil už po několikáté a v rozmezí asi 12ti let. Myslím, že každý si zamiluje to "svoje" a pak to hájí hlava, nehlava.. Phantasialand má denní návštěvnost v sezóně cca 10.000lidí.. Tvůj názor, že tato návštevnost a oblíbenost parku je jen polohou (hustota obydlenosti v okolí) je zcestný. Projdi se po parkovišti v srpnu a uvidíš auta z Polska, Česka, Dánska, Holandska, Švédska i z Finska. Nesouhlasím ani s názorem, že je málo tématický a podobně. Je tématicky velmi dobře udělaný a celkový dojem je takový, že je to podle mne jeden z nejlepších zábavních parků v Německu. I sami němci to tvrdí.
Ve své "recenzi" nezmiňuješ mnoho jiných atrakcí. Já jsem zažil v Phantasialandu ještě atrakce jako byla "galaxy" a podobně.
Já jsem opravdu prošel všechny atrakce a můj názor na "black Mamba", na Talocan a Mystery Castle je odlišný. Všem doporučuji si udělat výlet do tohoto parku, i když pro nás čechy je to trošku z ruky. Bydlet se dá v nedalekém campu i v městech okolo. Já jsem bydlel v Koblenzi a ubytování v privátu Vás vyjde na 20€.
Kolem Rýna je i mnoho campů a tam je ubytování ještě levnější. Navíc se dá celý výlet spojit i s výletem po hradech kolem Rýna, nebo poslední týden v srpnu s tzv. "rhein in Flammen", což je jakási slavnost vína s obrovským ohňostrojem po celém toku řeky Rýn..
Pro cykloturistu je okolí Rýna naprostý ráj a pastava nejen pro oči.
Okolní krajina je úchvatná a nevymažete ji z paměti.

...Další odstavec...zásah admina...
Diskuzní příspěvek pokračoval posledním odstavcem, který jsme odstranili (vůbec poprvé za více než tři roky). Trochu už zasahoval do osobní roviny... Ceníme si každého diskuzního příspěvku a zejména každé recenze, kterých je bohužel méně, než by mohlo být. Dáváme prostor všem názorům, ať jsou jakékoliv, každý má právo vyjádřit své mínění a čtenář si udělá konfrontací různých názorů obrázek sám. Oceňujeme, že diskuze na našich stránkách je kultivovaná a věcná.Tento odstraněný odstavec z tohoto trendu trochu vybočoval a proto jsme ho odstranili, i když i my se spíše přikláníme k názoru Martina na danou problematiku. Ale neberme nikomu právo na jeho hodnocení, někomu se např. Heide Park líbí a někomu ne a tak je to v pořádku, protože každý z nás je trochu jiná individualita (naštěstí...)
Těšíme se na další diskuzní příspěvky a na každou další recenzi...


bankerka , 13.09.2009, 10:01: Reagovat:

Ahoj, četla jsem si recenzi Radka a v první chvíli jsem si říkala, že jsi asi hodně náročný. Když se nad tím ale zamyslím, tak asi pro někoho jsou tyto věci důlěžité, někomu je to jedno. My jsme se zaměřili už jenom na adrenalin, takže tohle moc neřešíme, jestli je někde švýcarká vesnička, nebo jenom pěkně upravený záhon.
První park, co jsme navštívili byl HEIDE PARK a asi proto je náš velmi oblíbený a líbí se nám jeho přehlednost. Moc neřešíme jestli při projetí vidíme nářádí obsluhy, ale jestli máme " jitrnici na obličeji" :-). EUROPA PARK se mi zdá strašně "nahuštěný" a nepřehledný. Atrakce se složitě hledají a mapka ti moc nepomůže. A ty fronty - tak to je síla. Jeli jsme schválně ve čtvrtek v noci, že bude v pátek míň lidí. Jo velký kulový čekačka 60 min. klasika. Asi je lepší jet pondělí, úterý. Ale dráhy nemají chybu. SILVER STAR, EUROSAT, MIR a samozřejmě novinka BLUE FIRE - to je mazec. Moc se mi líbí, že tě celou dobu natáčí na video, takže máš pak super vzpomínku - pokud zaplatíš cca 13 eur za DVD.( po této návštěvě je fakt Colossos nic moc :-)). Psal si, že se chystáš i do Holiday parku. Nevím jestli jsi tam už byl, ale potom, co jsi napsal o Heide parku se obávám, že tohle pro tebe bude naprostý propadák. Je velmi podobný Heide parku, řekla bych, že ještě "chudší". ( Vstup 26 eur, prkoviště 2,50 Eur) Atrakce, pak dlouho nic a zase atrakce. Ale je tam jedna, kvůli které tam stojí jet a to GE FORCE. Dle mého názoru nejlepší horská dráha. To se ani nedá popsat, má 88% klesání s otočkou, takže prakticky padáš do prázda. Myslela jsem, že BLUE FIRE a SILVER STAR je TOP, ale tohle předčilo všechna má očekávání. Nemohla jsem ani začít křičet. Jenom vytřeštěný oči .... na nic jiného jsem se nezmohla :-). I přítel, který miluje adrenalin řval něco, co tady ani nemůžu napsat:-). Pak je tam akorát volný pád a kolotoč, který tě vyveze do 80 metrů a tam se točí. Na tom jsme nebyli, protože u něj ani nikdo nebyl. Na to, že byla sobota (tahle), tak strašně málo lidí. Asi je to dané i tím, že je pouze 140 km od EUROPA PARKU a kromě té GE FORCE tam nic není. Je to spíš rodinný park. Té GE FORCE je tam vyloženě škoda. Hledáme stále více adrenalinové atrakce, takže pokud byste měl někdo tip na nějakou "hustotu", budu ráda.
Kdybych měla porovnat adrenalinové dráhy podle mě, tak: 1.GE FORCE, 2.SILVER STAR, 3.BLUE FIRE, 4.SCREAM, 5. MIR, 6. COLOSSOS, 7.DESERT RACE, 8. LIMIT,...atd. Obávám se, že v Evropě už asi nic lepšího není, takže náš cíl ( jestli to vyjde a hlavně budou penízky) bude příští rok SIX FLAGS v Kalifornii, nebo CEDAR POINT v Ohiu. Pak už snad jedině skok padákem :-)))


Radek , 19.07.2009, 16:57: Reagovat:

Ahoj. Osobně veškeré ubytování vyřizuji přes booking.com. Na Phantasialand zadej "Bruhl Germany", na Movie Park "Movie Park Germany".

Najde ti to různé hotely. Hned nahoře máš "Sestaveno podle" a tam vyber "Cena za dvoulůžkový pokoj". U hotelů je vpravo vždy uvedeno souhrnné hodnocení. Osobně vybírám vždy první hotel s hodnocením minimálně 7,5. Doporučuji podívat se i na přehled hodnocení, protože tam návštěvníci píší i konkrétní nedostatky.

Zbytek rezervace už doděláš intuitivně. Hlavně si před odjezdem nezapomeň vytisknout potvrzení o rezervaci v angličtině, máš tam přesnou adresu hotelu i kontakt. A hlavně tím můžeš předejít případným nedorozuměním.

Osobně jsem se dostal na 66 Euro za dvoulůžkový pokoj se snídaní. Dá ale jít ještě níže, pokud ti nebudou vadit nedostatky hotelu. Na našem výletě jsme bydleli celkem ve třech hotelech a v žádném z nich jsme se nesetkali s problémem.


Radek , 18.07.2009, 20:27: Reagovat:

Re:wladim11:

Odkazuji Tě na to, co jsem odpověděl Marťule. Co se týče Matějské pouti, tak tu nelze s parky srovnávat. Jediné, co stojí vůbec za zmínku, je holandská část. V ní se člověk může vyřádit. I tak je ale celá Matějská pouť spíše rozjezd před výletem do parků.

Mimochodem, příští léto máme na programu Holiday Park a znovu Europa Park. Dále přemýšlíme nad Oscar Bruch či Tripsdrill. Máte někdo zkušenosti s těmito německými parky?


Radek , 18.07.2009, 20:17: Reagovat:

Re:MarťulaHD:

Chápu, že ne každý je tak vybíravý jako já. Abych považoval park za výborný, potřebuje mít vydařenou tematickou část, musím zde nalézt adrenalin i zábavu, avšak především musím okolo vidět, že park je více, než pouze nástroj na peníze.

Z parků, které jsem navštívil, splňuje všechny tyto podmínky pouze Europa Park. Tematická část výborná, rozřazení atrakcí mi naprosto vyhovovalo. Jsou tam velké adrenalinové atrakce i menší atrakce téměř bez front. V domu hrůzy se člověk opravdu bojí, na Silver Star opravdu křičí, na Euro Miru si opravdu užije cestu nahoru i dolů, v Euro Satu opravdu neví, co ho čeká, růžová zahrádka opravdu láká na procházku, na střelnici se opravdu baví. Vše je opravdové, člověk se cítí vítaný.

Heide Park láká atrakcemi. Ano, jsou velké a pěkné. Ale člověk nemá nic lepšího na práci než jezdit na nich pořád dokola. Park zkrátka jinak nezabaví. A za betonové tunely, kde je vidět nářadí údržby dávám také palec dolů.

Movie Park nemá tolik velkých adrenalinových atrakcí jako Heide Park. Ale úprava je úžasná, znalý člověk doslova rozezná film, kam atrakce patří. Když jde člověk na atrakci, tak si jí opravdu užije. Druhé místo má u mě proto, že v něm není tolik atrakcí jako v Europa Parku.

A Phantasialand? Promiňte, ale spousta povyku pro nic. Ano, parková úprava je povedená. Park je ale dost nepřehledný, atrakce malé. V žádném případě nemůže konkurovat Europa Parku. Dvě atrakce mě skutečně zaujaly. Talocan a Colorado Adventure. Ostatní ani náhodou. Jízdy jsou krátké a atrakce vyjma dvou výše zmiňovaných nezajímavé.

Mimochodem, MarťuloHD, Phantasialand se stal nejlepším zábavním parkem 2008 z prostého důvodu. Je ve velmi hustě obydlené oblasti, tudíž má velmi vysokou návštěvnost.

Kdyby se spojil Heide Park a Phantasiland, vzniknul by park, který může velmi dobře konkurovat Europa Parku.


wladim11

wladim11 , 15.07.2009, 17:32: Reagovat:

Tak s tím opravdu nesouhlasím(Phantasialand a Heide park), je to tvůj názor. Kdybych jezdil do parků do USA(Cedar Point), tak by mi připadaly německé parky """malé, nekvalitní a "ošklivé"""".
Asi se ti líbí spíše Matějská a poutě, než horské dráhy :-(
Plně souhlasím s Marťulou a Loupikem 1.
Řekl bych, že je tato recenze !nepravdivá!, ale je to Radkovo názor a já mu ho neberu :-(


MarťulaHD , 14.07.2009, 11:02: Reagovat:

ja byla v Heide parku i v Phantasialandu a také oba parky vidím jinýma očima než je tu napsáno. Myslím si, že je Heide park opravdu suprový a že rozhodně stojí za návštěvu. Líbí se mi všechny atrakce. Nejvíc mě uchvátila dřevěnka Colossos, která patří k nejrychlejším a nejlepším dřevěným horským dráhám na světě, ale také např. Scream mě dostal... je to prostě nezapomenutelný zážitek. Sice jak píše Loupik1, chybí Heide parku tématičnost, ale co se týče výčtu atrakcí, dávám mu jedničku!
A Phantasialand? V něm jsem byla začátkem prázdnin a nedokážu ani popsat slovy, jak si mě získal. Je tak maličký a přitom je tu opravdu vše. Vše je tématicky upraveno do nejmenšího detailu, že je člověk opravdu okouzlen. Překvapilo mě, že v tam malém parku je tolik úžasných atrakcí. Je těžké seřadit žebříček nej atrakcí v parku, protože se nemůžu rozhodnout co mě překvapilo úplně nejvíc? Rozhodně řadím Phantasialand jako druhý nejlepší německý park hned za Europaparkem! Dokonce mu může v pohodě konkurovat! Nedivím se, že získal ocenění jako nejlepší německý zábavní park roku 2008! Určitě se do něj příští rok zase ráda vrátím a do Heide parku taky!!!


Loupik1

Loupik1 , 14.07.2009, 10:48: Reagovat: (Obrázek)

V Heide Parku jsem byl taky a musím říct, že s Radkem naprosto nesouhlasím... Heide Park je skvělý park, chybí mu možná TROCHU tématika, ale jinak je skvěle upravený, má plno jak adrenalinových, tak také pohodových atrakcí. Myslím si,že pro pravého milovníka parků je KAŽDÁ atrakce zajímavá.. A jak jsou v této recenzi popsány atrakce jako například Colossos vůbec neodpovídá skutečnosti.. V Heide Parku se zabaví každý.. I když jsme vše stihli a některé atrakce i vícekrát, klidně bych tam šel i na druhý den a vůbec bych se nenudil... Rozhodně se tam chci ještě někdy podívat..
Je to samozřejmě Radka názor a já mu ho neberu, ale každopádně s ním vůbec nesouhlasím..!! Pro takového náročného návštěvníka snad ani žádný park neexistuje...