červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie

Tradičně již třetí rok po sobě jsme se vrátili do našeho oblíbeného parku Mirabilandia. Původně jsme ji vůbec neměli v plánu, ale letošní novinka iSpeed rozhodla.

Jako každý rok jsme byli v Itálii poslední týden v srpnu. Pokaždé se nám termín osvědčil jako termín s malou návštěvností, a proto jsme ho zvolili i letos. Tentokrát jsme bydleli ve velkém přímořském letovisku Rimini. Dostat se z Rimini do Mirabilandie nebyl problém. Každou hodinu jezdí vlaky směr Ravenna. Stačí vystoupit na zastávce Lido di Classe, kde na vás již čeká shuttle bus, který jezdí zdarma od každého vlaku a stejně tak vás autobus doveze i nazpátek k vlaku. Cena jízdenky za vlak je 3,10 Eur. V Itálii nemají zvýhodněné zpáteční jízdné a na rozdíl od ČR si zakoupenou jízdenku musíte na nádraží ještě orazit v automatu, jinak je neplatná. Jízdenka totiž platí 2 měsíce od koupi a vy si ji před jízdou musíte označit jako to bývá u nás v MHD. Poté platí jízdenka určitou dobu podle počtu kilometrů. Každá informační kancelář v Rimini prodávala vstupenky do Mirabilandie ještě levněji, jak v pokladnách před parkem nebo dokonce přes internet. My jsme ji sehnali za 27,50 Eur, což bylo o 2,40 Eur levněji jak před parkem. Musím však podotknout, že po celém městě jsou obrovské billboardy lákající všechny právě do Mirabilandie, hlavně na letošní novinku iSpeed. Díky novým marketingovým propagacím, kdy jsou billboardy určitě po celém okolí a díky novince iSpeed jezdí do parku obrovské množství lidí.

Celí nedočkaví a zvědaví na iSpeed jsme tři čtvrtě hodiny před otevřením přešlapovali u parku. Začalo však přijíždět více a více lidí. Dokonce začali letos nově pouštět dřív do parku. A to již v 9:30. Bohužel však pouští jen do přední části parku, kde jsou obchůdky a restaurace. Je to asi z kapacitních důvodů, protože při velké návštěvnosti, jakou teď Mirabilandia zažívá, by se u pokladen hromadilo zbytečně moc lidí. Novinkou jsou také předbíhačky neboli V Pass. Jedná se o elektronickou věc podobající se hračce tamagotchi, kterou máte karabinou upevněnou za pásek. Vy si přímo zvolíte atrakci, na kterou chcete jít a objednáte se na nejbližší volný čas. Poté již jen přijdete k atrakci bočním vchodem. Obsluha atrakce má stejný V Pass jako vy. Pomocí infraportu zjistí, na kdy jste objednaní a pustí vás přednostně. Tento V Pass je k dostání za 16 Eur pro jednu osobu. Dvě osoby dají za tento pas 24 Eur. Nejvíce může jít na jeden V Pass šest osob za cenu 56 Eur. Musím dodat, že by se letošní sezónu opravdu vyplatil, protože Mirabilandia zažívá obrovskou návštěvnost, jakou kdy v historii návštěvnosti měla. Dokonce byly i obrovské fronty právě na V Passy, které jsou limitovány. Nemělo by totiž smysl, kdyby ho všichni návštěvníci měli zakoupený a tím pádem se tvořili během dne fronty i s V Passem. Pokud máte o pronájem tohoto V Passu zájem, musíte jako zástavu nechat nějaký doklad – buď cestovní pas nebo občanský průkaz, který vám po odevzdání V Passu vrátí.

Přesně v 10h nás pustili do parku. My jako první šli na iSpeed. Nebyli jsme však jediní. Musím říct, že celá dráha vypadá moc hezky. Když k němu přicházíte, připadáte si jako v boxech formule 1. Dokonce i samotný vláček vypadá jako formule. Je tu i atrakce pro děti – narážecí autíčka a různé stánky, kde můžete vyhrát například plyšové hračky. Okolí dráhy však ještě není upraveno, je tu pouze hlína, kameny, nejsou zde zatím vysazeny ani stromky. Chybí mu pěkné tématické prostředí jako je například u Blue Fire v Europaparku, kdy dráha projíždí mezi skálami. Je škoda, že se dráha nedá natočit nebo vyfotit celá z jednoho místa, ani není nikde posezení, kde můžete iSpeed sledovat. Možná do budoucna s něčím takovým počítají, jen to prostě musí všechno ještě doladit. Co nás však na iSpeedu zklamalo, bylo pomalé odbavení a také to, že se jim občas pokazí. I když jsme na něj šli hned po otevření parku, museli jsme asi 15 minut čekat než budeme na řadě. Ráno jezdil jen jeden vláček, který pojme jen 12 lidí, takže to opravdu dlouho trvá. Navíc, když se vám v půlce dráhy na brzdě zasekne vláček, musí tam dojít obsluha, osvobodit pasažéry a sejít s nimi dolů, poté restartovat počítač a znovu vystřelit nejdříve dvě zkušební jízdy, uběhne pěkných pár desítek minut. Jízda na iSpeedu však opravdu stojí zato. Líbí se mi uchycení, které je tak pohodlné a jste v něm upevněni napevno bez ohledu na vaši velikost. Opět nechybí semafor, který vás upozorní, kdy budete vystřeleni. Jízda je opravdovým zážitkem, nejdříve musíte překonat vrchol, který je vysoký 55 metrů, poté následuje kolmý pád dolů. Ten je úplně nejlepší a kromě něj se mi také líbí jízda v místě šroubovice, kterou iSpeed projíždí. Jízda je velmi pohodlná, plynulá a nezapomenutelná. Co se mi ještě líbilo byl dojezd. Když s námi iSpeed zastavil, všichni jako poděkování za úžasnou jízdu zatleskali. Bylo to moc hezký. To jsem nikdy v žádném parku u nějaké atrakce nezažila. Dráha mě prostě okouzlila a řadila bych ji jako nejlepší atrakci, na které jsem kdy jela. Bohužel pokud beru v úvahu i odbavení a čekací doby na dráhu, dala bych na první místo v oblíbenosti drah asi Katun. Ten i při plné návštěvnosti parku jezdil třemi vláčky a odbavoval velmi rychle. Čekací doba byla max. 10 minut. iSpeed by se dal hned zopakovat po první jízdě, během dne se zaplnilo celé frontiště a čekací doba byla asi 2 hodiny.

Poté jsme chodili na atrakce, které jsme měli po cestě. Nebudu je podrobně popisovat, protože o nich píšu každý rok. Všude však bylo strašně moc lidí a čekací doby byly nekonečné. Na většinu atrakcí se průměrně čekalo 40 minut, hlavně na vodní atrakce, o které je ve slunné Itálii velký zájem.  Zajímavostí bylo, že například na Niagaru, tedy stříkací loď byly celý den hodinové fronty, ale po 18 hodině již na atrakci nebyl skoro nikdo. Niagara vás totiž zlije tak, že na vás nezůstane opravdu ani nit suchá. Já se potom sušila půl dne, než jsem celá uschla. Navíc jim v parku u vodních atrakcí chybí sušáky, které jsou v ostatních parcích. Na vodní atrakce můžete sice chodit v plavkách a většina lidí tak chodí, ale potom vás tak zase nepustí na jiné druhy atrakcí. Podobná čekací doba 45 minut byla i na vodní rafty. Na klády neboli Autosplash jsme čekali maximálně 20 minut, to nám vyšlo úplně skvěle, protože jsme na něj šli hned z iSpeeda. Po nás se na atrakci začalo hromadit strašně moc lidí a čekací doba by byla nejméně 45 minut. Autosplash stejně jako ostatní klády totiž pomaleji odbavuje. Poslední vodní atrakce, která se v parku nachází je Raratonga. Je to velmi zábavná vodní atrakce, kdy jedete na lodičkách pro čtyři osoby a stříkáte vodními děly na pasažéry na lodičkách před vámi nebo za vámi. U atrakce se velmi nasmějete. My ve frontě potkali další Čechy, takže jsme pak bojovali proti nim. Na Raratongu byla opět dlouhá čekací doba okolo 30 – 40 minut.

Menší fronty se tvořily na skluzavkách Blue river, tam jsme čekali asi 15 minut. Na myšky neboli Pakal, které také pomalu odbavují, byly opět 40 minutové čekací doby. Stejně tak to bylo s frontami na strašidelný zámek Ghostville. Během dne tam bylo plné frontiště, po 20h večer již byly fronty max. 10 minut. Musím říct, že jsem si asi nejvíc zakřičela právě ve strašidelném zámku, protože kromě kulis tam jsou i živí aktéři:). Opačným případem je ruské kolo Eurowheel. Tam během dne skoro nikdo nechodí a vy si bez jakékoliv fronty můžete z výšky vyfotit celý park. Jakmile se ale setmí, fronty na kolo přibývají. Obrovské fronty i mimo frontiště byly po oba dva dny na vystřelovací věži a volném pádu. Čekalo se opět asi 40 minut. Věže opět pomalu odbavují a navíc to díky V Passům moc neubíhalo. Když už jste skoro na řadě, přijdou noví lidi a opět jdou před vámi. Musím ale říct, že obě věže jsou parádní. Například z volného pádu máte nádherný výhled na celý park. Navíc je ve většině parků pouze volný pád a věž, která vás vystřelí, tam chybí. Je to zvláštní pocit, když sedíte připoutaní k sedačce a slyšíte jen odpočítávání: UNO, DUO, TRE… a ..

Jedna z mála atrakcí, kde bylo po celou dobu málo lidí je Reset Anno Zero. Nevím čím to je, ale asi proto, že je atrakce zastrčená až v samotném rohu parku. Nikdy jsme nečekali více jak 5 minut, proto jsme na něm byli nejmíň 4x. Zezačátku jsme se snažili sestřelit co nejvíc barevných světýlek a získat velký počet bodů, poté jsme jen sledovali okolí uvnitř. Nestíhám totiž sledovat, jak to vevnitř vypadá a zároveň se plně soustředit na střílení. Letos jsme nemohli vynechat 4D kino, ve kterém se hrál nový film. I do kina chodí strašné množství lidí a loni se nám dokonce stalo, že jsme se tam již nevešli. Proto jsme šli letos asi o 30 minut dříve a stejně už bylo narváno. Naštěstí jsme se letos vešli dovnitř. Kino nás však zklamalo, film byl docela nudný a většinu filmu tam nebyly žádné efekty, poté se to snažili dohnat a byly všechny v poslední části filmu.  Asi jsme zvyklí na lepší 4D kina např. v Europaparku nebo dokonce nejlepší 5D kino, ve kterém jsme kdy byli – Time Voyagers v Gardalandu. Také jsme si letos slíbili, že půjdeme na vystoupení kaskadérů, protože jsou v Mirabilandii opravdu vymakaní. Vystoupení bylo 4x za den a je to vážně skvělá podívaná. Tak zábavné a přitom napínavé představení jsem již dlouho neviděla. Nechybí ani ohnivé efekty, ohňostroje nebo různé exploze navíc je vše pojato do zábavné formy. Kaskadéři jsou odvážní, jezdí například na motorkách uvnitř v obrovské kouli, používají Monster truck, policejní auta.. Dovedou jezdit s auty jen po dvou kolech, dokonce se tak i otočí na místě. Umí zaparkovat smykem a to na vyhrazeném místě, jezdí na střeše auta.. Na začátku představení si vyberou jednoho diváka, kterého vezmou mezi sebe. Toho potom svezou kaskadéři v autě.. Když jsme na představení byli, vybrali si zrovna nějakou paní z České republiky. Jaká náhoda:).

Všechny atrakce by se docela daly stihnout i bez V Passu do zavírací doby, což bylo v  23h. My však již odcházeli z parku po 21 hodině. Další den jsme se totiž chystali do Mirabilandie znovu. Byla by škoda nevyužít toho, že vstupenka platí jako vstup druhý den do parku zdarma. Původně jsme měli v plánu jít druhý den do aquaparku Mirabilandia Beach, ale nakonec jsme se rozhodli raději zůstat v parku a pořádně si to vynahradit. Chyběly nám totiž z předchozího dne tři atrakce, které jsme hravě zvládli a pak jsme zbytek dne věnovali spíše focením se po parku, sem tam nějaké té atrakci, kde nebyly velké fronty. Druhý den se mi v parku líbilo mnohem víc, protože už nebyl tak hektický, ale spíše pohodový. Poslední minuty v parku jsme se vyřádili pořádně na Katunu, kde byly minimální čekací doby a  proto jsme na něm jeli hned 3x za sebou. Během dvou dní jsme zvládnuli Katun 8x :) a to bez dlouhého čekání. Poté jsme již opustili brány parku a plni zážitků, ale zato strašně unavení jsme se vydali na vlak směr Rimini. Mirabilandia je park, který mi zůstane navždy přirostlý k srdci, a jen doufám, že se do něj zase někdy podíváme. Nyní však musíme poznat další a další nové parky.

S pozdravem Marťula HD

Galerie

Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie Mirabilandia 2009 (autorka Marťula HD) Itálie
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Marťula HD , 29.09.2009, 10:31: Reagovat:

Re:Marek:
tak to jsme na tom asi stejně, protože mám Mirabilandii taky strašně moc ráda a ráda se tam vracím:) Byla jsem tam už třetí rok po sobě.. příští rok ale už vynecháme, je na čase začít jezdit do nových parků:))) Plánujem Port Aventuru.. atd. Ale Katun je pořád taky moje nejoblíbenější dráha ze všech..


Marek , 26.09.2009, 16:52: Reagovat:

Mirabilandia je můj nejoblíbenější park
a KATUN moje nejoblíbenější dráha ...
je to tam vážně super akorát škoda že sem se tam letos nedostal
a tak sem nemohl vyzkoušet letošní novinku iSpeed
ale snad mi to příští rok vyjde :)


Manik , 17.09.2009, 19:25: Reagovat:

OK, díky moc. Ta částka nevypadá špatně, možná vás příští rok budeme následovat. :)

Za to popletení se omlouvám...


MarťulaHD , 16.09.2009, 07:26: Reagovat:

Re: Manik:
to my měli rozpočet o něco nižší.. nás vyšla celá dovolená asi 10 -11 ooo Kč. Bydleli jsme v apartmánu, sehnali zvýhodněné vstupné.. atd :)


PavelHD

PavelHD , 15.09.2009, 21:18: Reagovat: (Obrázek)

Re:manik:
Rozpočet na výlet byl cca 18000 Kč (ubytování, stravování, vstupenky, doprava atd.). Možná by se ho podařilo stlačit při jiném druhu ubytování, třeba místo hotelu camp nebo apartmány. Já osobně jsem ho o něco málo překročil díky různým kávičkám a zmrzlinám... Program to byl dost náročný, skoro každý den jsme někde byli (viz deník od zítřka). Co se týče Horror House, tak sklidil velký úspěch u většiny týmu, ale šlak naštěstí nikoho netrefil :-)


MarťulaHD , 15.09.2009, 18:30: Reagovat:

Re: Manik:
já nebyla v Itálii na tour de Italy s týmem HD. Byla jsem tam totiž o týden dřív a měli jsme naplánované tyto parky: Mirabilandia 2 dny, aquapark Aquafan 2 dny, Italia in Miniatura a delfinárium Oltremare včetně 3D kina Imax. Ty máš zřejmě na mysli výlety, které podnikl zbytek týmu HD - Gardaland, Aquaparadise, Movie studio, Mirabilandia, Mirabilandia beach a Aquafan. Na kolik vyšel výlet je to nevím.


manik , 15.09.2009, 10:49: Reagovat:

Marťulo, dovedeš prosím odhadnout, na kolik korun váš výlet vyšel pro jednoho člověka? Chtěli bychom vaši Tour de Italy příští rok také absolvovat, měli jste to výborně rozplánované.

A jaký byl The Horror House? :)


728 , 14.09.2009, 20:55: Reagovat:

Re:Radek:jo tak neak to působí


Radek , 14.09.2009, 20:07: Reagovat:

re: 728
Je to tím, že atrakce iSpeed je obklopena ploty. Pokud si ji tedy chcete vyfotit, musíte přes plot poměrně z velké vzdálenosti. Přičemž Katun je možné fotit pěkně zblízka. Také je to možná tím, že Katun působí celkově mohutnějším dojmem.


728 , 14.09.2009, 15:28: Reagovat:

proč se katun na fotkách zdá višší než isped???? je to tím že je i sped kolmo k zemi????


728 , 14.09.2009, 15:24: Reagovat:

mě se v mirabilandii taky líbylo byli sme v ní v roku 2006 nový byl strašidelný zámek a katapult


MarťulaHD , 14.09.2009, 09:11: Reagovat:

více videí z Mirabilandie najdete na youtube: http://www.youtube.com/user/MartulaHD#play/uploads