červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
2. Den - Blackpool Pleasure Beach

Tak konečně! Blackpool Pleasure Beach otevírá až v 11:30, takže zbývá dost času se v klidu nasnídat a ještě před otevřením si projít nejbližší okolí parku. Bylo polojasno, ale od moře foukal ledový vítr. Byly velké vlny a při procházce kolem pláže mě napadlo, že teď by do vody nevlezl ani Eskymák. .......

Vstupenky jsme měli objednané a zaplacené přes internet, protože potom vychází jedna zhruba o 5 až 6 liber levněji, což je docela nezanedbatelná sleva. Ostatně takhle to fungovalo i u všech ostatních parků, které jsme hodlali navštívit. U pokladny jsme dostali na ruku náramek, který opravňuje k používání všech atrakcí bez omezení. V tomto parku je "pouťový" systém, kdy se za vstup do parku neplatí, ale platí se až za jednotlivé atrakce (výjimkou je právě ten náš náramek). První zádrhel jsme objevili na informační tabuli, která hrdě hlásila, že pět atrakcí je pro dnešek mimo provoz. Vstup do parku se neobešel bez osobní prohlídky jako někde na letišti. No nic, jdeme do parku a zatím na nás působí příznivým dojmem. Je na něm vidět, že zábavu poskytuje lidem už více než 100 let, takže se v něm prolínaly atrakce vysloveně historické s těmi nejmodernějšími. Park je rozlohou spíše menší a atrakce jsou zde poměrně nahuštěné a nezřídka se proplétají mezi sebou navzájem. První na řadě byla dřevěnka - babička s přiléhavým názvem Roller Coaster. Již při příchodu k dráze jsme si všimli, jak se vozíky na prastaré dřevěné konstrukci vrtí. Ale naše překvapení bylo tentokrát příjemné, sedačky vozíků byly krásně polstrované a i jízda samotná byla skvělá, na takhle starou dřevěnku (rok výroby 1933 !!!) neuvěřitelné - klobouk dolů!

K vyhlídkovému vláčku jsme už nedošli, spustil se prudký liják a jakékoliv procházení parku bylo tudíž nemožné. Asi půlhodinovou průtrž mračen jsme přečkali u kávy v jednom krytém bufetu. Při dohadování dalšího programu odmítl Julda Fulda z našeho týmu projížďku na blízkých kládách se slovy, že bychom byli zbytečně brzy mokří a že navrhuje radši projížďku na atrakci jménem Valhalla. Jedná se o jeden ze dvou TOP parku BPB. Je to tématická jízda loďkou ve skále, hodnocená jako svého druhu nejlepší na světě. Tak jsme tedy na ni šli, byla opravdu skvělá, jenom po jejím absolvování muselo být každému jasné, proč se u vstupu do atrakce prodávají pláštěnky a proč je v prostorách prodejny na konci projížďky umístěn sušák pro 4 lidi za jednu libru. Valhallu jsme totiž opustili úplně mokří, tedy ne úplně, jenom na 89% povrchu těla. Připomínám, že venkovní teplota byla asi 14-15° C. Takže rada pro ty z vás, kteří se budete na Valhalle chtít svézt: skafandr nebo alespoň neoprénový oblek s sebou! Za mírného deště, který občas zesílil a občas ustal, jsme pokračovali v procházení parku: volný pád, dvojitá dřevěnka, dřevěné myšky. Ty myšky jsou také rarita, letos oslavily padesátiny. Jsou pro dvě osoby, velmi těsné, těsně projíždějí kolem konstrukce a v každé zatáčce jsem měl pocit, že jedeme jenom po dvou kolech. Museli jsme rovněž vyzkoušet Steeple Chase, dostihy, kde sedíte na koníkovi a závodíte s ostatními. Dráha sestává ze tří souběžných kolejí. V průběhu procházení parku jsme zjistili, že některé atrakce byly mimo provoz (to bylo avizováno již u vchodu) a poměrně dost atrakcí mělo samostatné vstupné, zde neplatil ani náš náramek. Tím u nás BPB začal ztrácet body.

Dále jsme se svezli na zánovní zavěšené dráze Infusion, nebyla špatná, ale byl to typ "srdíčko", tedy se dvěma jezdci v jedné řadě. Potom jsme vyzkoušeli Irn Bru, což je vystřelovací loopingová vracečka. Parametry? Délka 200 m, výška 17 m, počet loopingů: 1 a zrychlení 0-70 km/hod. asi tak 5 vteřin, takže tohle by zvládla i vaše 90 letá babička. Ještě pro úplnost jsme se svezli na kládách, které byly součástí dětského světa. Byly krátké a s jedním malým sešupem, ale na to, že sešup byl vysoký asi 3 metry, tak voda šplouchla do loďky v docela slušném množství. No a teď Pepsi Max Big One. Hlavní tahák parku, čnící vysoko nad okolní zástavbou, po Silver Staru druhá nejvyšší horská dráha v Evropě. Fronta nebyla žádná, ještě jsem nezažil, aby obsluha prosila někoho, aby si laskavě šel sednout do první řady. Jenom jsem nechápal, proč v zadní části vlaku nejezdí lidé, ale pytle s pískem. Očekávání bylo obrovské, nejvyšší vrchol s výhledem na moře, jízda byla velkým zklamáním. Když pominu, že vozíky docela dost cukaly, tak i samotná jízda byla "o ničem", protože sjezdy byly velmi pozvolné. Prostě je to takový rychlejší vyhlídkový vláček. Prosím kohokoliv, kdo se na této dráze svezl, aby nám napsal svůj názor na ni.

Jak se blížil večer, tak se postupně park vylidňoval, on vlastně ani přes den nebyl moc plný, samozřejmě i díky počasí. Frontu jsme nestáli prakticky nikde, naopak, obsluha často vyhlížela jednotlivé zájemce o svezení. BPB je zajímavý park s dobrou atmosférou, ale svým charakterem má dosti blízko spíš k lepší pouti. Atrakcí je v něm docela dost, ale všechny jsou spíše průměrné nebo ani to ne a chybí tam nějaká, na kterou by jste se chtěli okamžitě vrátit. Výjimkou je snad jen Valhalla, která snese nejpřísnější měřítko. A hlavně jsme čekali více od druhé nejvyšší horské dráhy v Evropě. Chabou útěchou je to, že Pepsi Max Big One byla večer krásně nasvícena.

Galerie

2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach 2. Den - Blackpool Pleasure Beach
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5