červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
4. Den - Výlet do Madridu

Tak máme za sebou dva parky ve dvou dnech, je na čase trochu zvolnit tempo. Dneska do žádného parku nejdeme, dali jsme si volný den. Ale úplné volno to nebude, pojedeme se podívat do Madridu. Chtěli jsme se podívat zvenku na "El Estado Santiago Bernabeu", jinými slovy na fotbalový chrám Realu Madrid, projít si trochu centrum a navštívit nějaké nákupní centrum.

Zadali jsme do navigace cíl cesty a vyrazili ve dvou autech do džungle velkoměsta. Jízda Madridem byla velmi náročná, první auto s navigací a s řidičem, který s ní zatím neměl velké zkušenosti, druhé auto v závěsu se snažilo, aby se mu to první auto ve velmi hustém provozu neztratilo. V Madridu je velké množství víceproudých silnic rychlostního typu, které se mezi sebou neustále kříží a osádka prvního vozu musela neustále poslouchat komandování navigace: držte se vlevo! sjeďte z dálnice! přepočitat? Odbočte vpravo po 200 m! atd. Postupně jsme se dostali do centrální části města, ulice byly široké o 4 až 5 pruzích a každou chvíli následoval kruhový objezd, kde vyznačené pruhy zmizely a auta ze všech pruhů se nějakým záhadným způsobem sjížděla do prostoru asi 2 až 3 pruhů nevyznačených na vozovce. Nám řidičům neznalých místních zákonitostí se velmi orosilo čelo, protože některá auta z prostředku kruháku vyjížděla ven, některá auta z vnějšího obvodu kruháku zase pokračovala v kroužení. Hrozný zmatek, ale všichni si tak nějak vzájemně vyhověli, že ten systém kupodivu fungoval, jenom my jsme tam byli jako rušivý element a ne a ne si na ten systém zvyknout, bourat jsme mohli cca každých 10 vteřin. A vůbec nepomohlo, že jsme Pražáci otrkaní jízdou po severojižní magistrále. Další madridskou specialitou jsou semafory těsně za odbočením z hlavní ulice. Po vysilujícím odbočení, kdy dáváte přednost všemu možnému a vítězoslavně chcete pokračovat do kolmé ulice, náhle přichází červená na semaforu. Další nervy drásající záležitostí bylo hledání volného parkovacího místa v centru města. Když jsme ho konečně našli, museli jsme se poprat s parkovacím automatem, který byl dost složitý a samozřejmě ve španělštině. Mince? Samozřejmě jsme neměli ty správné, takže hurá do banky na rozměnění. Nakonec jsme však všechno zvládli, a tak jsme se mohli vydat ke stadionu, který je téměř v centru města, bez viditelného parkoviště.

Milým překvapením bylo, že jsme si mohli za 15 euro koupit prohlídku stadionu pro 85 000 diváků, což část výpravy využila a zbytek se lehce prošel okolními ulicemi a nakonec zašel do kavárny na kávu. My, co jsme si šli prohlédnout stadion, jsme asi na hodinové prohlídce procházeli tribuny, VIP prostory, chodby se všemi trofejemi, zázemí pro hráče atd. a na závěr fanouškovskou prodejnu. No, prodejnu, byl to třípatrový obchoďák se vším možným i nemožným, hlavně že to mělo logo Realu Madrid. Ale fakt je, že péče o fanoušky je obdivuhodná a určitě přináší ovoce. Chtěli jsme si koupit pohlednici stadionu, ta ale nebyla k dostání. Přesto prohlídky velmi krásného stadionu nelitujeme. Mimochodem, víte o tom, že za Real Madrid hrál i Čech? Tady je důkaz (viz foto) Na závěr jsme chtěli zajít do nějakého nákupního centra. Jedno z nich jsme zadali do navigace a martyrium cestování Madridem začlo znova. Znova ty šílené kruháky, neustálé odbočování a přejíždění z pruhu do pruhu. Pro mě to byl větší adrenalin, než Superman a Abismo dohromady. Nákupní centrum jsme bohužel vybrali špatné, kromě hypermarketu tam nic dalšího nebylo a tak jsme se zde aspoň najedli, i když to byl jenom průměr. Konečně jsme se vrátili do hotelu a z volného dne jsme byli unaveni, jako kdybychom chodili po parku. Zítra si dáme repete ve Warner Parku.

Galerie

4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu 4. Den - Výlet do Madridu
Aktuální hodnocení: 4,0 / 5