červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous)

Na Floridu jsme chtěli zavítat hlavně kvůli dovolené spojené s velkým výběrem kvalitních zábavních parků,moři a také poznat život v USA. Během tří týdnů jsme navštívili Miami, národní park Everglades s výletem na vznášedlech do močálů a představení na aligátoří farmě, 3 dny jsme strávili v Busch Gardens Tampa Bay, 3 dny v Sea Worldu a 4 dny v Universal Studios, ten je rozdělen na 2 samostatné parky a také Kennedy Space Center poblíž Cococa Beach.

Nyní se zaměřím na první zábavní park Busch Gardens Tampa Bay. Tento park byl cca 20 minut od našeho hotelu Ramada v Tampě. Kolem dokola jsou velké hlavní silnice a park je obestavěn obrovskou ozdobnou zdí. Již od silnice je vidět mohutná Sheikra, dvojitá dřevěnka Gwazi, uprostřed trčí novinka Cheetah Hunt a nejblíže u brány je v Egyptské části zavěšenka Montu. Když jsme přicházeli ke vstupní bráně, míjel nás vláček, který vozí lidi z parkoviště. U pokladny, když jsme kupovali vstupenky, vybrali jsme si z několka variant 14 denní kombinovanou vstupenku, kde bylo možné navšívit tento park a mořský park Sea World v Orlandu neomezeně. U pokladny chtěli také k nahlédnutí cestovní pasy. U vstupní brány jsme narazili na zaměstance parku, kteří každému dokonale prohlédli batohy, kabelky a podobně, s tímto se v evropských parcích až na pár vyjímek moc nesetkáte. Udeřila otvírací doba /9,30/ a my se hrnuli k turniketům a co nás nečekalo - po pínutí čárkového kodu musel každý z nás obětovat jeden prst a vložit ho na snímač otisků - tímto je zcela znemožněno navštívit park jinou osobou v průběhu platnosti vstupenky :-) Mají to tam pěkně zavedené. Busch Gardens Tampa Bay se skládá z několika částí. Než jsme zasedli na první dráhu, chtěli jsme nejdříve park nejdříve trošku poznat, po projití bránou a stavbami ve stylu Afriky a Maroka, kde jsou veliké obchody se suvenýry, infocentrum, WC atd.. jsme dále namířili na levou část rozlehlého parku.

Cestou jsme byli vystaveni krásnému pohledu na plameňáky, skalní vodopády, barevné maxi papoušky, kteří byli volně /bez klece, bez zajištění a dokonce něco mluvili, ale anglicky až tak dobře zase neumíme, dále rybníčkem, nádhernou květinovou výzdobou, všude to vonělo, velké stromky byly seříznuty a vypěstovány do tvaru klokana, a na jiných místech do tvarů různých zvířat, moc se nám líbil stromek naaranžovaný jako tygr před tygřím pavilonem. Celý tento park je dá se říci kombinací těch lepších atrakcí, ZOO, která se nedá se ZOO v Praze srovnávat, všude plno palem a krásných vystoupení. Jelikož jsme byli také letos Heide Parku v Německu, moc jsme se těšili na takzvaný dive coaster zde zastoupený v podobě velmi známé dráhy Sheikra, jde o super dráhu s kolmým sjezdem z výšky cca 50 metrů (zde jsou sjezdy dva), jízda pokračuje Immelmanovou smyčkou, poté je další kolmý sjezd, tentokrát skrz zříceninu, pak se vozík stáčí k vodě, kde vytvoří velmi efektní gelzír vody a zážitek je obrovský:-). Před každou atrakcí v tomto parku je nutné použít placené úschovny, zájemce o adrenalinový zážitek není s batohem vpuštěn do frontiště. Také chci upozornit na skutečnost, že takovéto extrémní atrakce jsou dovoleny již od výšky 137cm, oproti Evropě jsou v USA menší limity. Naše dcera byla smutná když v Německu musela čekat před atrakcí Krake, který je méně náročný, takže byla štastná že zde si na Sheikře zajezdí :-). Zřejmě Američané jsou národ líný a my jsme ptáčata co si rádi přivstanou, aby jsme co nejvíce stihli, takže park byl po ránu poloprázdný, nejvíce lidí bylo na novince Cheetah Hunt a Sheikra byla skoro bez čekání, proto jsme si jízdu dali několikrát za sebou, zakoupili jsme si Maxi set v podobě videa, několik velkých a malých fotek z jízdy, 2x přívěšku na klíče, to vše bratru za 35 USD. Bohužel u videa na dvd byla při záznamu naší super jízdy jedna kamera zašpiněná tak, že na posledním záznamu jsou vidět místo nás jen flíčky, mohli by ty kamery umývat častěji, když už za video chtějí tolik dolarů :-). Z dráhy jsme odešli samozřejmě nadšení ze super projíždky a těšili se na další zážitky. Při procházení kolem Sheikry jsem se zastavil a natočil i vyfotil vozík v akci, nechali jsme se všichni postříkat gejzírem, chvilku jsme se kochali a poté pokračovali dále.

Kousek od Sheikry se prochází částí jménem Jungala, kde jsou různé pavilony se zvířaty, vodní stříkadla pro děti, lanovka, ale myšlena jako atrakce na Jungalou, vše v pestrých barvách, zvířata jsou vidět zvenčí a je možno zajít do pavilonu, kde si člověk vychutná pohled jako by byl přímo u tygra, protože je tam jakýsi skleněný otvor, kam se dá vlézt. Jelikož na Floridě je skoro pořád krásně a v dobu co jsme tam byli letos v červnu, teploty dosahovaly k 90 a někdy až 100 stupnům Fahrenheita, tak skoro na každém kroku a hlavně tam, kde se čeká na atrakci jsou fukary, ze kterých jde ještě mlhovina - super osvěžení, člověk takto víc vydrží a nepadne hned únavou z horka. Pokračujeme do další části Congo kde na nás už čeká horská dráha Kumba jízdou podobná Dragon Khanu v Port Aventuře - ti znalí jistě ví a hned vedle jsou rafty. Dali jsme tedy nejdříve Kumbu a potom jsme šly z šílené jízdy vystřízlivět na rafty :-). Obojí samozřejmě doporučujeme... Nedaleko části Congo je lanovka, která přesune návštěvníky k trojvystřelovací novince Cheetah Hunt neboli Leopardí lov. Cestou člověk z výšky může sledovat, jak je park obrovský, rozlehlý, pod lanovkou vás pozorují nosorožci, žirafy, sloni, bůvoli, projíždí se právě kolem hodně dlouhé zelenožluté dráhy Cheetah Hunt. Vše je samozřejmě do nejmenšího detailu upraveno a tráva čerstvě posekaná. Lanovka má mezistanici, kde se ovšem nevystupuje, pouze se projíždí a jízda se mění do jiného směru. Po asi 5ti minutách jízdy je konečná, vylezeme z východu lanovky a hned vedle jsou úschovny a vstup na Cheetah Hunt. Tato týden stará novinka byla samozřejmě nejnavštěvovanější ze všech atrakcí vůbec, ve špičce kolem 14 hodiny fronty klidně i 90 minut. My jsme tedy využili ještě dopolední čas a proto jsme tak dlouho nečekali. Tato trojitá vystřelovačka s vozíky v podobě leoparda je jediná svého druhu, odbavují se vždy  2 soupravy vozíků najednou a jízda opravdu stojí za to, vstup je možný již od 130 cm. Dráha projede velkou částí parku, hned na začátku dojde k prvnímu vystřelení, za zatáčkou ke druhému trošku většímu, následuje prudký kopec, na kopci se pomalu projede jakousi osmičkou a poté opět prudce dolů, vozík nabere rychlost, ocitnete se hlavou dolů, cestou potkáte lanovku, nosorožce, leopardy, žirafy, pak je otočka doprava a jízda zpět skrz několik rychle za sebou jdoucích zatáček těsně nad vodou, hned za tím vás to naposledy vystřelí na rozloučenou a jízda končí, lidi po jízdě tleskali nadšením a my taky, bylo to jak jinak hodně přijemný a pro nás premiera. Po dvou jízdách jsme se odreagovali pohledem na venkovní vystoupení černochů s dredama a africkým úborem. Jednalo se o kaskadéry se židlema.

V části Serengeti jezdí safari auta přímo mezi zvířata, budí to opravdu dojem safari projíždky, alespon ze vzdáleného pohledu. Žirafy se sklánějí k lidem v safari autech, je to opravdu pěkné a nevídané. Tato atrakce je ale placená a musí se zájemce zapsat do pořadníku na určitý čas. My jsme využili také projíždku ke zvířatům, ale jinak - nádherným parním vlakem s červenou funící lokomotivou. Tento vláček projíždí skoro celým parkem a po cestě jsou fascinující pohledy. Vystupujeme, kde jsme nastupovali a namíříme si to do části Egypt, kde je zavěšená dráha krásně tematicky upravená ve stylu Egypta, jedná se o dráhu podobnou Katunovi, kde sedí 4 jezdci vedle sebe. Jízda vůbec není špatná, byla rychlá a jemná a nevím proč také se zde čekalo opravdu málo. To, co vypadá hrůzostrašně je naopak úplně v pohodě :-) Při procházení parkem jsme objevili upoutávku na vystoupení,a protože už nohy byly cítit, tak odpočinek byl vítán. V klimatizovaném divadle se po chvilce zhaslo a začala moc hezká akrobatická show v neuvěřitelných pestrobarevných zvířecích kostýmech. Abych nezapomněl, tak v parku se v části Timbuktu nacházází také 4D kino , menší červenou lopingovka Scorpions, na té jsme ale nejeli, protože byla malá a proto pro nás nezajímavá, zde jsou potom i menší atrakce typu loď - houpačka, otáčející se kladivo, potom něco jako lepší labutě a vstup již zmíněné projíždky Safari autem přímo ke zvířatům. V části Marocco je dvojitá dřevěnka, můžete si vybrat jestli jet za Lva nebo za Tygra :-) Hezky to tam voní dřevem a je to taková změna. Jízda super, začínají se mi dřevěnky líbit, sem tak to uskočí, ale vše je v mezích a záda si nepochroumáte...  U některých dřevěnek je to ale už na hranici, tady je to v pohodě, já vzal lva i tygra... V horku se opět jdeme schladit na rafty a taky na klády, ve slunečním státě je to nutnost:-). Park je jak jinak než čistý, nikde nechybí občerstvení, WC jsou vždy čisté, hraje zde příjemná hudba, v každé části jiná.

Toto byl náš první americký park, který nás okouzlil a zamilovali jsme si ho, strávili jsme v něm celkem 3dny a vůbec nás neomrzel:-)

Přeji Vám co nejvíce zážitků v zábavních parcích a jsem s pozdravem
Jindrous

 

Galerie

Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous) Bush Gardens Tampa Bay 2011 (napsal Jindrous)
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Jindrous

Jindrous , 09.10.2011, 14:33: Reagovat:

Re:ANDIIK:

Tak to se docela divím protože my za celé tři týdny na floridě měli jen jednu přeháňku která trvala cca hodinku a bylo po...
Jinak tam bylo počasí takové jako viz foto :-)