červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Walibi World 2009 (autorka Kutikk)

V létě jsme se s naší partou rozhodli udělat výlet do Holandska a že cestou navštívíme Walibi World. Vybrali jsme si schválně druhou středu v srpnu, protože park měl otevřeno do půlnoci. Vyjeli jsme v 6 hodin ráno a k Walibi Worldu jsme dorazili kolem páté večer.

Ubytovali jsme se v místním kempu, který můžu vřele doporučit. Nejen, že cena za osobu na noc nás vyšla na 4 eura, ale když jsme si na recepci koupili vstupenku do parku, tak nás vyšla o 3 nebo 4 eura méně než u hlavního vstupu. Ale pozor, v kempu je nutné si zarezervovat místa dopředu i pro stany, alespoň to píšou na internetových stánkách. Konečně nastal druhý den a my jsme vyrazili do parku.

První, kam naše korky zamířily, byla vystřelovací dráha Xpress. Tato dráha naší partu moc nenadchla, jízda je kraťoučká a mě bolela hlava z nepohodlné sedačky. Další dráhou, kterou jsme obšťastnili naší společností, byla závěsná dráha El Condor. Ale po loňské jízdě na Katunu (Mirbilandia) jsme byli zklamaní, to nám ale nebránilo v tom jít na dráhu znova a vyzkoušet jízdu jak na zadních sedačkách, tak na předních. Poté jsme šli na dominantu Walibi Worldu kovovou dráhu Goliath. Když jsme stáli ve frontě a skoro byli na řadě, tak paní, co přijela z právě proběhlé jízdy, se před všemi pozvracela. Obsluha je asi na takové věci zvyklá, protože si z toho dělala legraci. Tento zážitek mi nahnal strach a respekt z horské dráhy Goliath. Obavy byli zažehnány, když byl první sešup za námi a já si pěkně užívala jízdu, při které mi stoupal adrenalin v žilách a naskakoval úsměv na tváři. Vím, že tato dráha nepatří k nejvyšším ani k nejrychlejším, ale zážitek to byl enormní. Na dráhu jsme stihli jít třikrát, protože park se postupem času začal plnit lidmi a všichni mířili na Goliath, takže odpoledne se čekání vyšplhalo na něco přes hodinu. Mně osobně se nejvíce líbila jízda na dřevěné horské dráze Robin Hood. Byla to naše první dřevěnka. Dosyta jsme se na ní vyblbli hlavně v noci. Byla totiž osvětlená jen na začátku, když stoupáte na první sešup, ale zbytek dráhy byl neosvětlený, takže jízda probíhala ve tmě. Nejlepší jsou vozíčky vzadu, protože to s vámi hází ze strany na stranu a když fičíte směrem dolů, tak vozíčky před vámi vás strhnou sebou a vy jen letíte, letíte a drncáte až se vám zvedá zadek ze sedačky. V parku nalezneme i myšky – The Flying Dutchman Goldmine. Ale tato dráha je slabá, to už víc jsem si užila myšky na Matějské pouti. Z vodních atrakcí tu najdeme Crazy River (klády), El Rio Grande (rafty) a Splash Battle (vodní děla). Na Crazy River se sjíždějí dvě skluzavky a na té první se kláda otočí a skluzavku sjíždíte pozadu. Splash Battle jsme nenavštívili, protože nás atrakce tohoto typu neláká a El Rio Grande jsou průměrné rafty. Co se nám ještě zalíbilo, byla atrakce Los Sombreros. Jde o točící se sombrera na způsob break dancu plus ještě navíc se sombrera zvedají do vzduchu. Za zmínku stojí také obří řetízkáč Picolini, který se točí a naklání se ze strany na stranu. Na řetízkáči jsou sedačky jak pro jednoho, tak i dvojsedačky.

Co musím parku vytknout je, že byl neuklizený, všude se válely odpadky. Chyběl nám zde strašidelný zámek. A také nám vadilo, že v parku se nedá platit vyššíma bankovkama jak 10 eur, jinak jste odkázáni k pokladně k hlavnímu vchodu, kde si můžete rozměnit. Naopak, v parku byl velice milý, příjemný a vtipný personál. Stalo se mi, když jsme stáli frontu na El Condor, že jsem omylem dostala ránu do obličeje železnýma vrátkama vedoucí na atrakci. Uviděla mě obsluha atrakce a hned ke mně přišel a ptal se, jestli jsem v pořádku a dal mi poukaz na zmrzlinu nebo pití zdarma. Tím, že park byl otevřen až do půlnoci jsme toho stihli opravdu hodně a některé atrakce i vícekrát.

Na konci zavírací doby byl pro hosty připraven ohňostroj a každý dostal prskavku. Bylo to krásně zakončení úžasného dne.


S pozdravem autorka Kutikk

Galerie

Walibi World 2009 (autorka Kutikk) Walibi World 2009 (autorka Kutikk) Walibi World 2009 (autorka Kutikk) Walibi World 2009 (autorka Kutikk) Walibi World 2009 (autorka Kutikk) Walibi World 2009 (autorka Kutikk) Walibi World 2009 (autorka Kutikk) Walibi World 2009 (autorka Kutikk)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Nemy , 15.03.2010, 21:55: Reagovat:

ahoj,
dik za recenzi, moc se mi libi...