červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Europa Park 2011 (Tým HD - napsal Vašek HD)

Od posledního výletu do Europa Parku uběhl rok a se stejnou jistotou že po noci přijde den se opět scházíme u autobusu připraveni  vyrazit do tohoto výborného zábavního parku.  Jak nástup do autobusu, tak cesta se obešla bez problémů a zároveň se nestalo nic, o čem by bylo nutno se nějak více rozepisovat.

Již samozřejmostí se stalo rozdání aktuálních mapek parku, které jsme si pro účastníky zájezdu  nechali poslat a následný  uvítací Davidův projev, který se svým pojetím stává již tradicí. Navzdory různým  předpovědím nás při příjezdu k parku vítalo přijatelné počasí, které se v průběhu dne zlepšovalo a povětšinou nás provázelo lehké slunko s teplotou ideální tak na mikinu. Dobu před otevřením parku jsme využili ke společnému vyfocení a následně vyrazili vstříc adrenalinové zábavě.

Zažitý systém naší partičky odjet do zadní části jednokolejkou a postupovat směrem ke vchodu jsme zachovali i pro dnešní rok a tentokráte se k nám přidalo značné množství přátel, kdy pro mnohé z nich byl EP prvním navštíveným zábavním parkem. O zahřátí se postaral jeskynní vláček projíždějící mezi pilnými skřety a hromadou drahého kamení , který leč se nezdá, umí nabrat pořádnou rychlost.  Pak už přišly na řadu celkem mokré klády, jen o něco málo mokřejší Atlantica a naprosto suchý, ale o to ostřejší  loopingový  Blue Fire. Vše jsme dali takřka bez fronty a zejména  modrý plamínek byl pro některé v naší skupince ostrým vstupem mezi adrenalinové velikány, což se neobešlo bez značné dávky napětí a očekávání.  Skvělou jízdu jsme si zopakovali a pokračovali dále na rafty, které jak jsme poznali, prošly jistou velmi pozitivní inovací, která obnášela předělání relativné nudného skalního tunelu na tunel s mlhovými a velmi zajímavými světelnými efekty. Rafty nezklamaly a nejvíce mokří byli samozřejmě ti, kteří nejpečlivěji vybírali místo kam se v tomto kulatém plavidle posadit. Naše kroky dále zamířily k drahám jako je Euro Mir, Euro Sat, Poseidon a k zajímavé atrakci Fluch der Kassandra. Během přesouvání jsme si nemohli nevšimnout nově postavené restaurace food loop, která je zajímavá  tím, že jídlo vám na stůl přijíždí po kolejcíh tak jako na horské dráze. Vzhledem k přijatelným cenám jsme se rozhodli, že si také necháme oběd na stůl stylově přivést, ale odradila nás fronta lidí, která čekala na usazení. Nevzdáváme to však úplně a rozhodnuti zahnat ten největší hlad vyrážíme ke stánku s hamburgery a food loop si necháváme na odpoledne až opadne obědový nával lidí. Blíží se druhá hodina, na kterou je naplánovaná vodní bitva, tak ještě dáváme mocný Silver Star, který si hnedle zopakujeme. Opět pro mnohé nový a naprosto skvělý zážitek, což dává výletům ten správný náboj a jelikož jsme také jednou začínali, tak si moc dobře uvědomujeme, jaké to je se k takové jízdě odhodlat a jaký je pocit, který po absolvování následuje :-)

Na plánu dne je  již zmíněná vodní bitva, která nás velmi příjemně překvapila svou velkou účastí a skvělé bylo, že i lidé, kteří nebojovali přímo z bojových parníčků se přišli podívat, nebo přidat ruku k dílu u několika vodních děl na břehu. Bitva byla pořádná, nasazení bylo veliké a pochvalu před nastoupenou jednotkou si určitě zaslouží Loupíkovo elitní komando a Petrovo neohrožené bránění pozemních cílů v přesile jeden proti čtyřem.  :-) Pochvalu si vlastně zaslouží všichni bez výjimky, protože tahle vodní bitva, kterou jsme si dali hned dvakrát po sobě, na sebe strhla i značnou pozornost okolo procházejících, kteří se nestačili divit, co se to na těch lodičkách děje a s jakou zarputilostí je člověk schopný se nechat zlít od hlavy k patě. Po této bitvě a po pár menších atrakcích jsme konečně chtěli okusit, jaké to je když vám jídlo přijede na horské dráze, ale vzhledem k velikosti naší skupiny a způsobu, jakým v této restauraci funguje objednávání, jsme si raději ušetřili chaos, který by asi chtě nechtě vznikl. Část skupinky pokračovala na další atrakce a naše hladová  část vzala zavděk osvědčenou restaurací ve francouzském prostředí, kde si někteří poručili pizzu a někteří lasagně.  Po dobrém obědě jsme se roztrhali na ještě menší skupinky a vydali jsme se obejít menší atrakce, každý dle svého gusta. Většina si ještě zopákla velké horské dráhy, dala si nějakou dobrotu jako je vaflička nebo palačinka a nakoupila suvenýry, které budou připomínat jeden skvělý den v Europa Parku.  Pro některé to byl polštář s logem parku, pro jiné třeba hrneček, nebo například DVD s průběhem jízdy na Blue Fire.

Velmi unaveni, ale spokojeni usedáme do autobusu a vyrážíme zpět do naší rodné hroudy. Na závěr se dá jen říci, že výlet se velmi vydařil, vodní bitva předčila naše očekávání a všem zůčastněným za to patří velký dík.

Napsal Vašek HD

Galerie

Europa Park 2011 (Tým HD - napsal Vašek HD) Europa Park 2011 (Tým HD - napsal Vašek HD) Europa Park 2011 (Tým HD - napsal Vašek HD) Europa Park 2011 (Tým HD - napsal Vašek HD) Europa Park 2011 (Tým HD - napsal Vašek HD) Europa Park 2011 (Tým HD - napsal Vašek HD) Europa Park 2011 (Tým HD - napsal Vašek HD) Europa Park 2011 (Tým HD - napsal Vašek HD)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.