červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Heide Park 2011 (napsal Wladim11)

Zdravím všechny příznivce horských drah a zábavních parků. Na jaře jsem měl rezervaci na Heide Park, ale nakonec se bohužel nejelo. Byl jsem mírně řečeno naštvaný, protože jsem sledoval stavbu dráhy KRAKE od začátku a moc jsem se na ní těšil. Nyní je září a můj sen se splnil a podzimní výlet se uskutečnil. Je úterý a já s kamarádem vyrážíme se |Student|Agency| z Karlových Varů do Prahy. Navštívíme ještě výstavu Red Bull Art of Can, KFC a potom už odjezd směr Strašnická.

Na Strašnické se setkáváme s teamem HD a dostáváme mapy parku. Okolo půlnoci vyrážíme z Prahy do Heide Parku, který leží u města Soltau. V autobuse se díváme na dokument o horských drahách, který trvá přibližně do Ústí nad Labem. Následuje poslední zastávka v ČR a potom už dlouhá cesta, která se odehrává v HUSTÉ mlze. Když jsme stavěli v Německu tak jsem si myslel, že je konec světa, a že do parku už nedojedeme (:

Konečně svítá, přijíždíme k parku jako první, následuje společná fotka, a jak David HD říká: „Fotka není povinná, ale kdo se nevyfotí, nedostane vstupenku.“  Všichni jsme se vyfotili, a tak dostáváme vstupenky a jdeme do parku. Atrakce bohužel otevírají až hodinu poté, co park otevřel své brány, některé atrakce otevírají, až teplota vzduchu dosáhne určitého °C. Zajímalo by mě proč, protože jsem toto v parku viděl poprvé. Jako první vyrážíme k novince pro letošní rok, ke dráze jménem Krake. Čekáme docela dlouho, než jí otevřou, a tak se jdeme projít směrem k Limitu. Limit je zavěšená dráha, u které teploměr ukazoval dostatečný počet stupňů. Tak tedy jdeme jako první na Limit, ještě několikrát ho zopakujeme. Doma jsem si zkoušel připevnit kameru, lepicí páskou na hrudník. Všechno doma fungovalo, skákal jsem, běhal jsem, ale horská dráha je něco jiného. První sjezd na Limitu byl v pohodě, jenže jak se začala dráha otáčet hlavou dolů, tak se kamera vytrhla a chtěla vyletět, měl jsem velký štěstí, že jsem si dal poutko od kamery na ruku. Na dalších drahách jsem to už ani nezkoušel.

Hned vedle Limitu je nejstarší dráha parku, Big Loop. Klasická dráha, která vás otočí čtyřikrát přes hlavu. Dráha je stará, ale dobrá, určitě bych jí nevynechal. Jednou se svezeme a jdeme pokořit Krake. Tato novinka patří jen k málo rozšířeným drahám, na celém světě je jich jenom hrstka. V Evropě jsou jen dvě. Jedna v Anglii v parku Alton Towers a druhá zde v Heide Parku. Krake v Heide Parku je navíc ještě bez podlahy. Jízda začíná prudkým vytažením na první kolmý sjezd, když se už blíží ke hraně, tak vozíky zastaví na pár sekund a vy se díváte na vrak lodi, kterou zničila chobotnice. Následuje kolmý sjezd, no spíše pád, průjezd vodou (mokří jste jen v zadních sedačkách, vepředu to vůbec nepoznáte, že jste projeli vodou), Immelmannova otočka a nakonec takzvaný velbloudí hrb. Svezl jsem se i na druhé dráze tohoto typu: Oblivion. Při porovnání u mě vítězí Krake, i když je menší a nepadá do zamlžené díry. Pokračujeme dále na volný pád jménem Scream, výška věže je 103 m, ale samotný pád se odehrává z výšky 71 metrů. Usednete do sedaček a speciální zařízení vás vytáhne nahoru, přitom se ještě otočíte okolo věže, takže máte nádherný výhled na celý park. Nyní sedíte v 71 metrech nad zemí a čekáte na pád. 3-2-1 a „hůůůůůů „ brzda a vystupujete. Po volném pádu přecházíme na druhou stranu parku, přitom navštívíme vyhlídkovou věž a rodinný vláček.

Přicházíme k vystřelovací dráze Deser Race. Tato dráha zrychlí z 0 na 100 km/h za neuvěřitelných 2,4 sekundy. Nevadí, že nemá inverze a její výška je malá, prostě jde o to vystřelení. Neumím to popsat, ale vždy říkám: „Myslel jsem, že jsem na startu ujel sám sobě.“  Hned vedle leží dominanta parku, dřevěná dráha Colossos, tuto dráhu nemůžete přehlédnout. Výška 60 metrů, první sjezd 61°, kterým se dostala do Guinessovy knihy rekordů, délka 1,5 km. Nyní je Colossos nejvyšší dřevěnou dráhou na světě, tak jí musíme na 100% vyzkoušet. Poté následují vodní a rodinné atrakce. Možná bych se zastavil u vodní bitvy. Byli jsme Davidem HD varováni, že jde o velice mokrou bitvu, ale vyzkoušet se musí všechno. Po první jízdě jsem vypadal, jak kdybych skočil do bazénu, měl jsem i v botách plno vody. Poté následoval Scream, který mě docela dobře vysušil. Otvírací doba parku se blíží ke konci, a tak vyrážíme ještě na Krake, potom se snažíme stihnout ještě Colossos, jenže fronta byla už zavřená.

Ještě pár slov o parku: Heide Parku patří k těm nejlepším parkům v Evropě. Měli jsme docela štěstí, protože se park připravuje na Halloween, takže se na každém kroku „válely“ dýně, kukuřice, balíky slámy, a různá strašidla. V parku bylo málo lidí, jenže na atrakcích jezdil jen jeden vlak. Fronty se tedy občas tvořily (Colossos 35 minut). Park měl otevřeno do 17:00, ale Krake jezdila až do 17:30. Unavení a plní zážitků se vracíme zpět do Prahy, na nás ještě čekalo 4 hodinové čekání na letišti. Až v 7:00 nám jel první autobus, takže jsem se domů dostal až okolo 10. hodiny ranní. Tímto bych chtěl poděkovat celému teamu HD za skvělé výlety a budu se těšit zase někdy jindy v zábavním parku.

Ahoj Vláďa (:

Galerie

Heide Park 2011 (napsal Wladim11) Heide Park 2011 (napsal Wladim11) Heide Park 2011 (napsal Wladim11) Heide Park 2011 (napsal Wladim11)
Aktuální hodnocení: 4,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Wladim11 , 26.10.2011, 12:10: Reagovat:

Moje fotoalbum na Facebooku a Google+
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.227208464000915.58609.100001352880092&type=3
https://plus.google.com/photos/117025083226535876223/albums?fd=1