červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Europa Park 2009 (Vašek HD)

Je neděle něco po půl jedenácte večer a my přesně po roce opět vyrážíme vstříc branám německého Europa parku. Jediný velký otazník který nám lehce dělá vrásky je fakt, že předpověď počasí pro oblast Europa parku je spíše nepříznivá.

Bouřky v dlouhodobé předpovědi několik dní před odjezdem nahradily jen o málo přijatelnější mráčky s kapkami, které napovídaly, že pláštěnka by mohla být pro následující den stejnokrojem většiny návštěvníků EP. Cesta probíhala v pohodě a na poslední sňídaňové zastávce takřka na dohled parku se nám jen potvrdily obavy, že počasí si s námi dneska bohužel ještě pohraje. Sice jen poprchávalo, ale pohled na zamračené nebe neříkal nic dobrého a věty typu, „alespoň nebudou fronty“ moc na náladě nepřidaly. Při příjezdu k branám parku, nejen že můžeme mimo jiné vidět horkou novinku letošního roku Blue Fire, ale zároveň pohled na nebe říká, že rosničky by se nám mohli spléci ve výpočtech. Mraky se začínají roztrhávat a sem tam prosvítají sluneční paprsky. Využíváme relativně hezkého počasí a děláme společnou fotku před branami Europa Parku a zároveň s napětím sledujeme dění okolo, jaká dnes bude návštěvnost. Doufáme, že se nebude opakovat situce z loňska, kdy byl park hlavně kvůli svátku v sousední Francii velmi plný.

Po krátké rozcvičce na menších atrakcích se vydáváme na novinku letošního roku Blue Fire honosící se názvem Megacoaster.. Jde o vystřelovací horskou dráhu se 4 loopingy, jejíž výška je 38 metrů a parametry vystřelení zní 0 – 100 km/h za 2,5 vteřiny. Samotná dráha nás velmi příjemně překvapila jak konstrukcí, prostředím tak v neposlední řadě samozřejmě jízdou samotnou.. prvotní vystřelení je jedno z těch ráznějších a následné loopingy působí na člověka velmi silně. Zážitek z jízdy je obrovský, čemuž přidává i systém bezpečnostního uchycení, které vás obejme jen kolem pasu a zbytek těla tedy trup, ruce a hlava jsou naprosto volně v sedačce. Vždy při poslední vývrtce jsem měl pocit, že vylétnu a se stylovou piruetkou se zabořím někde nedaleko v hlíně :-) Raritkou je měřič frekvence tepu, který má každé sedadlo před sebou a měření zajišťují kovová madla kterých se většina návštěvníků křečovitě drží.. Vidíte tedy aktuální frekvenci na digitálním displeji, ale s přesností jsem byl trochu na vážkách.. Buď jsem už tak otrlý a srdce si jelo svou klasickou pohodičku, nebo to mají nějaké nepoštelované, ale to je jen detail. Zbytek atrakcí zůstal stejný jako každý rok a raději než je popisovat neustále dokola raději navrhují zabrousit do loňských dojmů z výletů, nebo recenzí, kde je vše mockrát popsané..

Každopádně, počasí se nám vydařilo lépe než všichni vůbec doufali a celým dnem nás provázelo chvílemi možná až moc silné sluníčko. Návštěvnost dosáhla odhadem takového slabšího průměru, což mělo jeden velmi pozitivní dopad, kterým není nic jiného než absence front v celém parku – kromě novinky Blue Fire jsme všechno prošli buď naprosto bez čekání, nebo si počkali maximálně 5 až 10 minut.. Výlet se jako tradičně velmi vydařil a už teď se velmi těšíme na začátek července, kdy opět společně vyrázíme do německého Phantasialandu. Black Mamba už čeká :-)

Na závěr přidávám krátké video ze Silver Star, jehož hlavními hrdiny jsou členové HD teamu Pavel(Topík), Bohouš(dědek), VašekHD a náš kamarád Franta.

S pozdravem Vašek HD

Galerie

Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD) Europa Park 2009 (Vašek HD)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5